Miestas

Kintuose pradėtas kurti Tolerancijos miestas

Lapkričio 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale paminėta Tarptautinė tolerancijos diena, kurios šių metų simbolis – Tolerancijos miestas!

Kintų pagrindinės mokyklos 2 klasės mokiniai su mokytoja Asta Matvėjėviene bibliotekoje skaitė knygas apie draugystę ir meilę, įmanomą net tada, kai esame labai skirtingi. Turbūt knyga, pokalbis yra vienas geriausių būdų vaikams suvokti tokias sudėtingas sąvokas, kurių dažnai net suaugę žmonės nesugeba paaiškinti.

Mokiniai pažiūrėjo ir aptarė keletą trumpų filmų apie toleranciją. Jie sužinojo, kad Tolerancijos diena pasaulyje minima jau nuo 1995 m., o Lietuvoje šios dienos minėjimai inicijuojami nuo 2003 m. Vaikai  išgirdo suaugusiųjų ir bendraamžių minčių apie toleranciją.

Aptarę  žodžio tolerancija reikšmę mokiniai pradėjo iš spalvoto popieriaus kurti savo tolerantišką namą, kuris taps Tolerancijos miesto dalimi. Jie suprato, jog kiekvienas turi būti tolerantiškas, kad visas miestas būtų tolerantiškas. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso tai, kokiame pasaulyje gyvensime.

Vitalija Mišinskaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai