Tolerancijos diena

Suprasti, padėti, priimti

Lapkričio 16 d. minima tarptautinė tolerancijos diena. Prisijungdama prie pilietinės iniciatyvos Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekininkai paruošė virtualią viktoriną Kahoot platformoje „Suprask, priimk, padėk!“. Šių metų simbolis – tolerancijos miestas. Miestas, tai erdvė kurioje gyvename mes – visi skirtingi, unikalūs, bet kiekvienas svarbus ir reikalingas. Tolerancijos miestas gali būti tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti kuriamas miestas, apie kurį svajojame, kuriame norėtume gyventi.

Viktorinoje, kurią sudarė 26 klausimai, septintų klasių moksleiviai pasitikrino bendrąsias žinias apie tai, kas yra tolerancija, įvairovė, empatija, stereotipai, ar viską reikia toleruoti, kaip reaguoti vienoje ar kitoje situacijoje.

Svarbu ne tik atpažinti dorovės normas pažeidžiantį elgesį, bet ir atitinkamai reaguoti, pranešti apie tai, nes abejingumas prilysta tokio elgesio palaikymui. Bibliotekininkai jaučia pareigą prisidėti prie tokių pilietinių akcijų ir žaidimo forma šviesti bei didinti jaunimo sąmoningumą.

 

Akvilė Tamošiūnė
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai