Pakeliui atgal į mokyklą

Šventėme rašytojo gimtadienį

Sausio 18 d. sukako 140 metų, kai gimė anglų rašytojas Alenas Aleksanderis Milnas (1882–1956). Rašytojas parašė daug įvairaus žanro kūrinių, bet labiausiai jis žinomas kaip klasikinio vaikų literatūros kūrinio apie mielą meškiuką Mikę Pūkuotuką autorius. Knyga „Mikė Pūkuotukas“ pirmą kartą išleista Londone 1926 m., 1928 m. pasirodė tęsinys „Trobelė Pūkuotynėje“.  Knygas iliustravo dailininkas Ernestas Hovardas Šepardas. Meškiukas Mikė Pūkuotukas – vienas žinomiausių ir mylimiausių vaikų literatūros personažų. Su istorijomis apie mielą meškiuką užaugo ne viena karta ir galima teigti, kad dar jų užaugs.

Akimirka iš renginioRašytojo Aleno Aleksanderio Milno gimtadienis paminėtas ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale kartu su Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio priešmokyklinės grupės vaikais ( mok. Aurelija Razmienė).

Pirmiausia vaikai susipažino su rašytojo biografija, paklausė istorijos, kaip atsirado knygos apie Mikę Pūkuotuką. Bibliotekininkė skaitė ištraukas iš kūrinio, citavo išmintingus meškiuko posakius. Renginio dalyviai pasižiūrėjo animacinį filmuką „Mikė Pūkuotukas eina į svečius“ apie meškiuką ir jo draugų nuotykius.  O koks gimtadienis be balionų? Vaikai prieš iškeliaudami į mokyklą gavo dovanų po balionėlį, visai tokį, kokį meškiuko draugui Nulėpausiui gimtadienio proga dovanojo Paršelis. Grįžę į darželį jaunieji bibliotekos lankytojai savo įspūdžius išreiškė piešdami. Gimė paroda „ Mikė Pūkuotukas ir jo draugai“. Kviečiame ją aplankyti!

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Akimirka iš renginio

Spausdinti
Facebook komentarai