Literatūrinis receptas dalyvavusiems skaitymo skatinimo akcijoje „Aklas pasimatymas su knyga“

Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale balandžio 26–30 dienomis skaitytojus pasitiko su „Literatūrinės vaistinės“ receptais ir skaitymo skatinimo akcija „Aklas pasimatymas su knyga“.

Kaip žinia, knygos gydo, padeda psichologiškai atsipalaiduoti, apvalo nuo neigiamų minčių, suteikia pasitikėjimo savimi, jose galima rasti patarimų įvairiais gyvenimo atvejais. Knyga yra ir draugas, ir gydytojas. „Literatūrinei vaistinei“ atrinktų knygų tikslas buvo padėti bibliotekos lankytojams atrasti naujas, dar neskaitytas, vertingas knygas.

Skaitytojus suintrigavo knygos pasirinkimas žinant tik jos pavadinimą ir labai trumpą literatūrinį receptą, t. y. rekomendacija, nes visi leidiniai buvo gražiai supakuoti. Nebuvo galima pavartyti knygos, pamatyti šrifto, perskaityti anotacijos ar pažiūrėti puslapio skaičiaus. Teko knygą rinktis pagal „Literatūrinės vaistinės“ receptą. Tai buvo iššūkis kiekvienam skaitymo skatinimo akcijos dalyviui. Vaikai ieškojo plonesnių knygelių, o suaugusieji stengėsi prisiminti, ar užrašytas knygos pavadinimas ką nors primena apie pačią knygą.

Bibliotekų savaitė jau baigėsi, todėl lauksime atsiliepimų apie „aklai“ pasirinktas knygas ir skaitytojų nuomonių, ar pasiteisino „Literatūrinės vaistinės“ receptai. Galbūt kai kas atrado mėgstamą rašytoją, o gal tai buvo kažkuo ypatinga knyga, palikusi gilų įspūdį ir skatinanti  ieškoti panašių kūrinių skaityti.

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai