Žaisdami pažino Šilutę

Susitikimai bibliotekoje

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialas savo bendruomenei pasiūlė du renginius.

Balandžio 26 dieną miestelio bibliotekoje Žemaičių Naumiesčio gimnazistai su istorijos mokytoja Liucija Šertvytiene dalyvavo patyriminėje dienoje, skirtoje Mažajai Lietuvai. Kalbėta apie Mažosios Lietuvos svarbą knygnešystės istorijoje, prisiminti Žemaičių Naumiesčio knygnešiai, draudžiamos spaudos gabenimo ir platinimo subtilybės, „pasivaikščiota“ knygų gabenimo keliais interaktyviame žemėlapyje.

Gimnazistai, susiskirstę į penkias komandas, pažintį su Mažąja Lietuva tęsė žaisdami stalo žaidimą „Keliauk ir pažink Šilutę“. Žaisdami sužinojo daug įdomių faktų apie Šilutės krašto istoriją, architektūrą, kultūrą, papročius, gamtos paminklus ir kt. Jaunuoliai pademonstravo puikias žinias, dalinosi naujai sužinotais faktais.

Balandžio 29 dieną miestelio bendruomenė buvo pakviesta susitikti  su gerai žinoma tautodailininke Violeta Astrauskiene. Violeta Astrauskienė – savamokslė menininkė. „Fotografija, piešimas, tapyba, lipdymas ar kūrybinis rašymas, man yra saviraiškos priemonės“, – sako kūrėja. Nuo 2019 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narė. Dar ankščiau, 2018 m., tapo Lietuvos Kaimo rašytojų sąjungos nare. 2021 metais Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos  literatūrinio rudens konkurse ,,Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ už iliustracijas knygai ,,Paukščių gojus“ autorei skirta  vizualinės raiškos nominacija.

Susirinkusiems pristatyta grafikos darbų paroda „Subyrėjęs pasaulis“, kurią sudaro darbai iš penkių ciklų: „Subyrėjęs pasaulis“, „Darbštieji angelai“, „Lašas būties“, „Gyvenimo trupiniai“, „Dedikacija moterybei“. Ciklo „Dedikacija moterybei“ grafikos darbai eksponuojami pirmą kartą ir naumiestiškiai yra pirmieji juos pamatę.

Tautodailininkės darbai atlikti dzenraizgymo arba meditatyvaus piešimo technika. Norint taikyti meditatyvų piešimą tereikia juodo gėlinio rašiklio, pieštuko ir balto popieriaus lapo. Šio piešimo esmė paprastumas. Kaip sudėtingai nebeatrodytų piešinys, tačiau kiekvienas jų susideda iš paprastų elementų. Violetos piešiniuose angelai, paukščiukai, augalai, įvairūs simboliai. Savo kūriniuose autorė kalba simbolių kalba, didelį dėmesį skiria prasmei, mintį bando nukreipti tam tikra linkme. Kaip pati autorė sako, kad kuo daugiau piešiu, tuo man labiau patinka. Kurti ją įkvepia mylimas gimtasis miestelis Švėkšna, su savo istorija, architektūra, žmonėmis, įvykiais.

Viešnia noriai dalijosi mintimis apie visą savo kūrybą: rašymą, išleistas ir iliustruotas knygas, tapybą, fotografiją, lipdymą, skaitė poetinę prozą, haiku, rašinį „Laiškas mamai“, kuris prasmingai suskambo prieš pat Motinos dieną.

Autorė Žemaičių Naumiesčio bibliotekai padovanojo knygą „Švėkšniškių draugija „Tėviškė“ nuo  a. antrojo dešimtmečio iki šių dienų“.

                                                                                                                                                Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Tautodailininkė Violeta Astrauskienė

Tautodailininkė Violeta Astrauskienė

Sveikinimai po parodos pristatymo

Sveikinimai po parodos pristatymo

Susitikime su tautodailininke

Susitikime su tautodailininke

Patyriminė diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje

Patyriminė diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje

Žaidimas įtraukė gimnazistus

Žaidimas įtraukė gimnazistus

Spausdinti
Facebook komentarai