ambasadorė Gina Viliūnė

Svečiavosi „Metai su knyga“ suaugusiųjų skaitymo ambasadorė Gina Viliūnė

Gegužės 24 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko susitikimas  su Vilniaus istorijos tyrinėtoja, prozininke, daugelio istorinių romanų autore, projekto „Metai su knyga“ suaugusiųjų skaitymo ambasadore Gina Viliūne. Rašytoja trumpai pristatė projekto tikslus, kurių vienas – rekomenduoti labiausiai patikusių knygų sąrašus.

G. Viliūnė prisipažino, kad jai buvo sunku apsispręsti, kokią knygą rekomenduoti. Pasirinko – Romaine’o Gary romanus „Aušros pažadas“ ir „Meilutis: smauglio vienatvė Paryžiuje“. Pasirinkimą nulėmė tai, kad  R. Gary yra susijęs su Vilniumi. Čia rašytojas gimė,  baigė pradinę mokyklą, privačiai mokėsi kalbų, lankė dainavimo pamokas. Vėliau išvažiavo į Varšuvą. Būdamas 14 metų su motina išvyko į Prancūziją. Autobiografiniame romane „Aušros pažadas“ rašoma apie gyvenimą Vilniuje tarpukario metais, atskleidžiamas ypatingas motinos ir sūnaus ryšys. Rašytoja labai rekomendavo perskaityti būtent šią knygą arba bent pasižiūrėti kūrinio ekranizaciją. G. Viliūnė pasidalijo su skaitytojais, kokie lietuvių ir užsienio autoriai yra jos mėgstami. Vienas iš tokių – rašytojas Ričardas Gavelis ir jo romanas „Vilniaus džiazas“. Kiti rašytojai, iš kurių mokosi, yra  Umberto Eco (Umbertas Ekas), Mika Waltari (Mika Valtaris), Boris Akunin (Borisas Akuninas), Philippa Gregory (Filipas Gregoris), Carlos Ruiz Zafon (Karlosas Ruisas Safonas), Jaan Kross (Janas Krosas). Susitikimo dalyviai turėjo galimybę pasidalinti savo skaitymo atradimais ir rekomenduoti mėgstamiausias knygas kitiems.

Renginio viešnia papasakojo apie savo pačios kūrybą,  pristatė savo naujausią romaną „Apolonija“. Tai yra devintasis romanas apie vieną Lietuvos istorijos etapą ir tryliktoji autorės knyga, kurią rašė apie šešerius metus.  „Tai buvo ilgiausiai ir sunkiausiai rašyta mano knyga, bet nerašyti jos tiesiog negalėjau“, – sakė rašytoja. Idėja parašyti apie 1863 m. sukilimą kilo seniai. Perskaitė labai daug literatūros. Norėjosi parrašyti apie vieną sukilimo vadų Zigmantą Sierakauską, bet ši sudėtinga asmenybė nepasidavė. Perskaityti Apolonijos prisiminimai sudėliojo viską į vietas, susigulėjo ir gimė romanas apie Apoloniją. Tai kūrinys, jautriai pasakojantis apie sukilimo vado Z. Sierakausko žmonos gyvenimą. Rašytojos labai jautrus romano pristatymas, pasakojimas apie knygos veikėją Apoloniją, kaip apie labai artimą žmogų, suintrigavo susirinkusius ir pažadino norą knygą perskaityti.  Rašytoja vieną knygos egzempliorių su autografu padovanojo bibliotekai. Naumiestiškiai  džiaugėsi įdomiu susitikimu ir malonia pažintimi su rašytoja Gina Viliūne.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyresn. bibliotekininkė

ambasadorė Gina Viliūnė ambasadorė Gina Viliūnė ambasadorė Gina Viliūnė

Spausdinti
Facebook komentarai