Skrisk medžių viršūnėmis

Vytauto V. Landsbergio ir Jono Landsbergio muzikiniame monospektaklyje „Skrisk medžių viršūnėmis“ susiliejo elektroninė muzika ir poezijos posmai

Gegužės 25-osios popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vasaros kiemelyje vyko Vytauto V. Landsbergio ir jo sūnaus Jono Landsbergio monospektaklio „Skrisk medžių viršūnėmis“ pristatymas. Gausus būrys šilutiškių ir miesto svečių susirinko paklausyti poetinės muzikinės programos, sklidinos šio laikmečio skaudžių apmąstymų, nuojautų, kurios priimtos virsta patirtimi, išmintimi, leidžiančia gyventi toliau, džiaugtis, nepalūžti, netgi pokštauti.

Pasak žinomo dainų ir knygų autoriaus, bardo Vytauto V. Landsbergio, atliekama programa sutampa ir puikiai tinka poezijos pavasariui, kuris šiuo metu keliauja po Lietuvą. Tik prieš pusmetį sukurtoje programoje, kuri pirmą kartą pristatoma plačiai auditorijai, skamba jo atliekama dainuojamoji poezija ir sūnaus elektroninė muzika. Atlikėjai kartu ne tik muzikuoja, bet ir organizuoja muzikos, teatro bei kino stovyklas vaikams. Jonas Landsbergis kuria muziką Vytauto V. Landsbergio kuriamiems filmams.

Landsbergių parengti koncertai įsimena ne tik dėl autentiškų kūrinių, bet ir dėl itin stipraus bei šilto ryšio tarp tėvo ir sūnaus. Vytauto ir Jono sukurtos naujos dainos ir eilės pakvietė į meditacinę muzikinę kelionę po mūsų genetinės atminties bei vaizduotės pasaulius. Programos metu skambėjo gitaros ir elektronikos garsai, pristatytos naujos Landsbergių sukurtos dainos, Jono gyvai aranžuotos tautosakinės baladės bei eilės iš Vytauto naujausios eiliavimų knygos „Dienanaktis“.

Susirinkusieji buvo sužavėti įspūdingu ir užburiančiu Vytauto balsu ir Jono talentu pavergti elektrinį instrumentą.

Renginys skirtas Šilutės miesto šventei. Organizuojama įgyvendinant projektą „Improvizuoti meno ir knygos pavakariai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Projektą finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

 

Sonata Mockienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Skrisk medžių viršūnėmis Skrisk medžių viršūnėmis Skrisk medžių viršūnėmis Skrisk medžių viršūnėmis

Spausdinti
Facebook komentarai