Robotikos užsiėmime Žemaičių

Robotikos užsiėmime vaikai patyrė daug teigiamų emocijų

Gegužės 23-iosios rytmetis Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale buvo pilnas vaikų klegesio ir juoko. Vyko robotikos užsiėmimai su konstruktorių „LEGO MINDSTORMS EV3“ ir „VEX IQ“ rinkiniais, kurie buvo organizuoti pačių vaikų prašymu. Edukacijoje dalyvavo  Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio dvi trečiokų dvi klasės (mok. Daiva Jokubaitienė, Simona Jakštienė), o juos mokė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyresnysis bibliotekininkas Ovidijus Normantas.

Užsiėmimo metu aptartas robotikos terminas, pristatytos robotų atliekamos užduotys, vaikai supažindinti su konstruktorių „LEGO MINDSTORMS EV3“ rinkiniais, aptarta robotų kūrimo eiga, robotų dalys, varikliai. Paaiškinta apie konstruktoriaus valdymo bloko svarbą, padedantį apdoroti informaciją ir valdantį kitas roboto dalis. Moksleiviai, išklausę instrukciją ir pasitelkę robotikos rinkinius bei susiskirstę į penkias komandas, padedami O. Normanto, konstravo savo robotus. Jaunieji konstruktoriai kantriai ir kūrybiškai sprendė iškilusias problemas. Kiekvienas dalyvis galėjo užduoti klausimus užsiėmimą vedusiam O. Normantui, pamatyti, kaip viena su kita sujungtos detalės virsta robotukais, kurie, įvedus programavimo komandas, palaipsniui atgyja. Vaikai mokėsi  dirbti komandoje, būti ne tik išmaniųjų technologijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais, dalinosi idėjomis, aktyviai ir kūrybingai pramogavo.

Vėliau vyko robotų čempionatas, kur reikėjo pademonstruoti gebėjimus valdyti techniką. Vaikai su savo sukonstruotais robotais pirmiausia jėgas išbandė lenktynių trasoje, o pažymėtame keturkampyje aiškinosi robotų tvirtumą. Išsiaiškinta, kuris robotas yra greičiausias ir  stipriausias. Roboto sėkmė labai priklausė nuo to, kieno rankose yra valdymo pultas.

Vaikams tai buvo vienas smagiausių užsiėmimų, o kai kam netgi laimingiausia  diena.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyresn. bibliotekininkė

Robotikos užsiėmime Žemaičių Robotikos užsiėmime Žemaičių Robotikos užsiėmime Žemaičių Robotikos užsiėmime Žemaičių Robotikos užsiėmime Žemaičių Robotikos užsiėmime Žemaičių Robotikos užsiėmime Žemaičių

Spausdinti
Facebook komentarai