„Kleopas ir marios“.

„Kleopas ir marios“. Menininko iš Kintų paroda Šilutės bibliotekoje

Martyno Pekarsko parodos „Kleopas ir marios” atidarymas Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje prasidėjo gegužės 23-iosios vidurdienį, o kūrybinės dirbtuvės buvo tarsi simfonijos uvertiūra, kurioje savo gebėjimus galėjo pasitikrinti kiekvienas išdrįsęs.

Tarsi pradedantieji orkestrantai čia reiškėsi ir jaunesni, ir brandaus amžiaus dalyviai. Ši patirtis liko spalvų ir linijų „žemėlapiuose”. Muzikos garsų įtakoti kūriniai tikrai įspūdingi, jais džiaugėsi ir projekto siela Martynas.

Kiekvienas dalyvis, klausydamasis muzikos garsų, galėjo išreikšti savąjį spalvinį matymą Martyno grafikos atspauduose. Tai buvo tarsi spalvinimo knygutės patirtis, įgyta skambant muzikai.

Projektas „Improvizuoti meno ir knygos pavakariai“, kaip pasakoja bibliotekininkė Sonata Mockienė, buvo skirti sukurti knygų klubą, kuriame visi renginiai būtų susiję su knyga. Visos veiklos turėtų būti įgyvendinamos pasitelkus knygą, nes juk biblioteka yra toji knygų šventovė, tyliu lapų šnarėjimu ir beveik sakrališka tyla pasitinkanti skaitytoją. Čia vyksta minties stebuklai, atsivėrimai ir fantazijos suintensyvėjimas.

Knygų pristatymai, vaidinimai pagal apsakymus ir noveles yra pagrindinis projekto leitmotyvas. Muzikinis renginys – Vytauto V. Landsbergio ir jo sūnaus Jono Landsbergio muzikinis monospektaklis „Skrisk medžių viršūnėmis“ – Šilutės miesto šventės metu, šeštadienį, gegužės 25 dieną, irgi buvo parinktas pagal knygą.

„Martynas Pekarskas – jaunas menininkas, kilęs iš mūsų krašto, mums labai svarbu reprezentuoti savo krašto atstovus, juos išryškinti ir pasididžiuoti“, – pabrėžia S. Mockienė.

Ateityje planuojamas susitikimas su žurnalistėmis, kilusiomis iš Šilutės krašto. Žmonėms malonu žinoti, kad pasižymėjęs kažkurios srities atstovas, menininkas, rašytojas, fotografas yra  jų kraštietis.

Paroda „Kleopas ir marios” Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje veiks iki liepos 1 dienos.

Projektą finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

Raimonda Canderienė

 

 

„Kleopas ir marios“. „Kleopas ir marios“. „Kleopas ir marios“. „Kleopas ir marios“. „Kleopas ir marios“. „Kleopas ir marios“.

Spausdinti
Facebook komentarai