Žaliosios pavasario salotos

Žaliosios pavasario salotos

Gegužės 21 dieną Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos Rusnės filialas nušvito įsibėgėjusio pavasario spalvomis – vyko renginys „Žaliosios pavasario salotos“. Salotas ruošė ir  jomis vaišino kraštietė žolininkė Valentina Baužienė.

Vienadienės žiedai, kiaulpienės, garšvos bei raugerškio lapeliai, notrelės žiedeliai, liepos ir krienų lapai, erškėtrožės žiedlapiai, kraujažolė – tinkamai nuplauti ir nusausinti šie žalumynai gula į salotinę, užpilami aliejaus bei citrinos sulčių padažu ir gardžiausios salotos paruoštos. Spalvų įvairovė lėkštėje kelia nuotaiką ir yra penas akims. O dar tas gaivus kvapas… Ir, be abejo, skanu bei sveika.

Minėtais žalumynais galime gardinti ir mums įprastas salotas. Žolininkė primena, kad salotoms, kaip ir arbatoms, daugelis augalų tinkami naudoti, kai jie nuskinti iki Joninių.

Šis susitikimas su Valentina Baužiene buvo skirtas salotų tematikai, tačiau liejosi patarimai,  kokiomis žolelėmis gardinti sviestą, kuriuos augalų žiedus galima paruošti karštam patiekalui,  kuriuos galima pateikti desertui.

Kiekvienas susitikimas su žolininke Valentina Baužiene dovanoja naujų patirčių, pojūčių ir gerų emocijų puokštę. Dėkojame kraštietei už neišsenkančius patarimus ir iki kitų susitikimų.

 

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Žaliosios pavasario salotos Žaliosios pavasario salotos Žaliosios pavasario salotos Žaliosios pavasario salotos

Spausdinti
Facebook komentarai