Rašytojas Liamonas Inis

Rašytojas Liamonas Inis šilutiškiams pristatė debiutinę, dešimtąją knygą

Gegužės 14 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytojas, žurnalistas Laimonas Inis. Renginio metu autorius pristatė savo naujausią, dešimtąją knygą „Gyvenimu ir meile tikiu. Mažosios Lietuvos šviesuoliai. Biografinės sakmės“. Knyga iliustruota dailininkės Evos Labutytės paveikslais. Renginyje su autoriumi dalyvavo XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė, Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos narė, Lietuvos universitetų moterų asociacijos (LUMA) prezidentė, poetė Dalia Poškienė ir Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis.

Knygoje „Gyvenimu ir meile tikiu. Mažosios Lietuvos šviesuoliai. Biografinės sakmės“ autorius rašo apie savo pamėgtą Mažosios Lietuvos istorijos, tautosakos temą, pateikia įvairių faktų apie šio krašto žymius kultūros veikėjus ir šviesuolius. Šiai temai L. Inis paskyrė pastaruosius keli dešimtmečius. Informacijos savo knygoms autorius ieško archyvuose, studijuoja senuosius dokumentus, perverčia pirmuosius raštus, ir tai, ką sužino, laisvai interpretuodamas pateikia savo knygose. Knygos pasakojimai perpinti senųjų sakmių, dainų, padavimų fragmentais. „Gyvenimu ir meile tikiu“ – kūrinys apie šviesuolius, rašytojus, kompozitorius, kunigus ir kt., palikusius ryškius pėdsakus Mažosios Lietuvos istorijoje.

Renginio metu L. Inis kalbėjo ir dalyviams pristatė tik keletą knygos veikėjų: Stanislovą Rapalionį, Simoną Dachą, Johanesą Bobrovskį ir šilutiškiams labiausiai artimą rašytoją – Hermaną Zudermaną. Knygos ištraukas skaitė Vilma Urniežiūtė.

Renginio pabaigoje perskaitytas L. Inio eilėraštis „Žiedadulkių saujos“ iš to paties pavadinimo eilėraščių knygos. Šis eilėraštis, pasak D. Poškienės, labai primena patį rašytoją.

Susirinkusieji turėjo galimybę pavartyti ir įsigyti ne tik naujausią autoriaus knygą, bet ir kitas XXVII knygos mėgėjų draugijos atsivežtas knygas.

 

Dalia Bardauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vedėja

Rašytojas Liamonas Inis Rašytojas Liamonas Inis Rašytojas Liamonas Inis Rašytojas Liamonas Inis Rašytojas Liamonas Inis

Spausdinti
Facebook komentarai