susitikimas su žolininke Virginija Rudiene (Kintai)

Bibliotekoje kvepėjo vaistažolių arbatos

Gaivus, šiltas pavasario oras kviečia vis dažniau būti lauke, rūpintis turimais augalais ir  daugiau sužinoti apie gydomuosius žalumynus.

Gegužės 16 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko susitikimas su žolininke Virginija Rudiene (Kintai). Susirinkusioms klausytojoms viešnia papasakojo apie gydomųjų augalų, augančių kiemuose arba netoli mūsų namų, savybes.

Jau paauglystėje ji domėjosi pievose augančiais augalais ir jų priežiūra, o baigusi miškininkystės mokslus toliau tyrinėjo augalų gydomąsias savybes. Tokio potraukio skatinama rinko žoleles, džiovino jas ir kūrė arbatų mišinius.

Žolininkė pasakojo apie vaistažolių naudą stiprinant sveikatą, jų savybes, suteikiančias  energijos ir žvalumo. Ji kalbėjo, kad augalus rinkti galima patiems, bet svarbu apie juos pasiskaityti knygose ar kitokiuose informacijos šaltiniuose, sužinoti, kaip atrodo, kur auga bei susipažinti su jų gydomosiomis savybėmis ir poveikiu žmogaus organizmui. Reikia nebijoti kurti įvairių arbatų, maišyti kelias vaistažolių rūšis, nes jos viena kitą papildo arba neutralizuoja. Viešnia paragino nepailstamai bandyti ir  ieškoti sau tinkamos žolelės.

Klausytojas sudomino augalų dažančios ir maistinės savybės. Pavyzdžiui, miškinė dedešva turi ne tik vaistinių savybių, jos žiedai arbatą nudažo mėlyna spalva. Dažnai kiemuose augančios piktžolės yra valgomos, jas galima dėti į patiekalus.

Plačiau apie Virginijos Rudienės veiklą galima sužinoti feisbuko paskyroje „Pamario žolynai“, tačiau jai mieliau savo žolynais prekiauti mugėse, bendrauti su klientais, dalintis patirtimi.

 

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

susitikimas su žolininke Virginija Rudiene (Kintai) susitikimas su žolininke Virginija Rudiene (Kintai) susitikimas su žolininke Virginija Rudiene (Kintai)

Spausdinti
Facebook komentarai