Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje

Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje

Medus bei kiti bičių produktai labai vertinami nuo senų laikų, nes suteikia stiprybės ir sveikatos. Anksčiau žmonės sakydavo: „Jei ant stalo visada yra medaus, ligos tuos namus aplenkia“. Bičių produktai vertinami dėl gydomųjų savybių ir vartojami kaip alternatyvi priemonė nuo įvairių ligų.

Lapkričio 9 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko sveikatingumo užsiėmimas „Bičių karalystės paslaptys“, kurį vedė bitininkas Jonas Bartminas.

Susirinkusiems bibliotekos lankytojams svečias pademonstravo  ir papasakojo apie būtiniausius įrankius, reikalingus bitininkaujant ir imant medaus derlių. Jis išvardijo, kiek produktų galima surinkti iš vieno avilio.

Medus, propolis (pikis), žiedadulkės, duonelė, pienelis – tai pagrindiniai bičių produktai, kuriuos galima rekomenduoti beveik kiekvienam žmogui. Tik visuomet turime žinoti, kam, ko, kada ir kiek reikia. Pats populiariausias ir dažniausiai vartojamas bičių produktas – medus. Tai labai geras papildas įvairaus amžiaus žmonėms, ypač vyresniems ar sergantiems įvairiomis ligomis. Rudenį kiekvienam žmogui reikėtų kasdien suvalgyti po šaukštelį šiųmečio rudeninio ar vasarinio medaus. Jis turi daugelio vaistinių augalų, kurie Lietuvoje auga ir kurių griebiamės ne tik susirgę, bet ir profilaktiškai, savybių.  Gydomųjų galių turintis medus yra surinktas iš tų augalų, kurie pasižymi vaistinėmis savybėmis. Tai pievų, miško, grikių bei liepų medus. Rapsų medus nelaikytinas gydomuoju, tačiau puikiai tinka bakalėjos srityje vietoj cukraus. Medumi ir bičių produktais visgi nereikėtų piktnaudžiauti. Visiškai pakaktų per dieną šaukštelio medaus, o kitų bičių produktų – dar mažiau. Vaikams medaus šaukštelis bus ir desertas, ir vaistas, stiprinantis imunitetą bei saugantis nuo peršalimo ligų. Žinoma, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar  nesame alergiški bičių produktams.  Įpratus vartoti medų, tai bus puiki organizmo stiprinimo bei ligų profilaktikos priemonė.

Klausydamiesi pasakojimo lankytojai galėjo paskanauti bitininko atvežto kelių rūšių medaus ir bičių duonelės bei medaus mišinio. Pastarąjį labai naudinga vartoti stiprinant imunitetą. Bitininkas paminėjo medaus ir įvairių liofilizuotų vaisių mišinius. Toks medus vadinamas kreminiu medumi.

Dėkojame Jonui Bartminui už išsamų ir nuoširdų pasakojimą apie bičių karalystę ir jos paslaptis.

Sandra Genienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje Bičių karalystės paslaptys Vilkyčių bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai