Darbelių pristatymas

Adventiniai papuošimai

Gruodžio 17 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Adventiniai papuošimai: lietuvių liaudies tradicijos“, kuriame svečiavosi Šilutės r. Vilkyčių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Birute Dapkūniene.

Renginio pradžioje mokytoja papasakojo apie Advento laikotarpį ir pasiruošimą artėjančioms Kalėdoms bei kokios lietuvių liaudies tradicijos ir senieji papročiai būdingi didžiųjų metų švenčių laikotarpiu. Taip pat paminėjo, kad Adventiniu laikotarpiu būdavo ir tam tikrų draudimų: nebūdavo galima kirsti miško, taip pat medžių būstui statyti, draudžiama kirpti avis. Šis draudimas sietinas ir su senu lietuvių tikėjimu, kad po mirties žmogaus vėlė gyvena gyvuliukuose ir žvėreliuose, taigi nevalia jų skriausti, juk adventas – taikus metas.

Pasiklausius mokytojos pasakojimo, bibliotekininkė mokė kaip pasidaryti Kalėdinį papuošimą naudojant popieriaus skiautes ir nedidelius eglutės žaisliukus. Pačių sukurtos Kalėdinės puošmenos juk pačios mieliausios. Papuošimų gamybai buvo naudojamas spalvotas popierius, kalėdiniai žaisliukai ir iš blizgaus popieriaus dekoruotos detalės. Sujungus visas šias priemones, mokiniai pasigamino gražius kalėdinius angeliukus, kuriais mokiniai pasipuošė savo klasę.

Sandra Genienė
Šilutės r. sav. F. Bajoraičio
viešosios bibliotekos Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Edukacijos pristatymas Temos pristatymas Užsiėmimo eiga

Spausdinti
Facebook komentarai