Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“

Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“

Lapkričio 27 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“, dalyvaujant Jūratei Navardauskienei  (Šilutė). Viešnia buvo labai laukiama, nes bibliotekos lankytojoms buvo seniai pažadėtas šis susitikimas ir galimybė susipažinti su virvelių nėrimo technika.

Jūratė Navardauskienė papasakojo, kad nuo vaikystės domėjosi rankdarbiais, o kai  susilaukė pirmagimės, pasinėrė į nėrinių pasaulį ir tai tapo neatskiriama jos gyvenimo dalimi.

Edukacijos pradžioje moteris pristatė savo nertus ir apnertus daiktus: dėžutes su mediniais dangteliais, dekoratyvinius burbulus, puošnius durų papuošimus, krepšelius bei  rankines, kojines, riešines ir kt.

Menininkė yra išbandžiusi nėrimą su įvairaus storio siūlais bei virvelėmis. Naudojant skirtingų storių siūlus tie patys daiktai būna skirtingų dydžių. Plonais siūlais apnertas dekoratyvinis burbulas atrodo trapus, tarsi ažūrinis, o virvele nertas panašus į moliūgą.

„Virvelėmis nerti gaminiai įgauna tvirtumą, stangrumą, bet ant pirštų pritrina pūsles“, –  šypsodamasi kalbėjo Jūratė.

Edukacijos dalyvėms rūpėjo sužinoti nėrinių techniką ir pačioms pabandyti išnerti raštus, nes artėjant žiemos šventėms dar spėtų nunerti dovanėlę.

 

Palmyra Jančauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“ Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“ Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“ Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“ Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“ Edukacinis užsiėmimas „Nėriniai iš siūlų ir virvelių“

Spausdinti
Facebook komentarai