Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje

Gegužės 10-ąją visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija su tikslu renginiais, mankštomis ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių.

Vedina šio tikslo gegužės 7 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialo bibliotekininkė kvietė rusniškius ir miestelio svečius dalyvauti šiaurietiško ėjimo užsiėmime, kurį vedė Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  visuomenės sveikatos specialistės Lina Samuilienė ir Loreta Romanovienė.

Užsiėmimas prasidėjo nuo šiaurietiškam ėjimui skirtų lazdų reguliavimo: žmogaus ūgio matmenį padauginus iš koeficiento 0,66 gaunamas matmuo, kuriuo sureguliuojama lazda. Toliau, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, sekė apšilimo pratimai. Juos atlikus galima pradėti mokytis, kaip teisingai laikyti lazdas, kaip statyti koją, kokia turi būti rankų ir viso kūno laikysena. Atrodo paprasta, kol nepradėjai žingsniuoti. Tuoj pasigirsta specialisčių pastabos: „Nesulenkite rankų, žingsniai – platūs, ėjimas – spartus“. Suprask, kad tai nėra tik lengvas pasivaikščiojimas. Tenka paplušėti, kol išmokstama šiaurietiško ėjimo technikos.

Vėliau, treniruotės metu, specialistės parodė keletą žaidimų su šiaurietiško ėjimo lazdomis, o baigiantis užsiėmimui priminė, kad būtini viso kūno tempimo pratimai.

Netruko prabėgti užsiėmimo laikas. Visi gerai nusiteikę, su šypsenomis veiduose dėkojo visuomenės sveikatos specialistėms Linai Samuilienei ir Loretai Romanovienei už naujas patirtis, turiningai praleistą popietę. Kai supranti, kad judėti sveika, tai norom nenorom ištari: „Iki kito karto“.

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje Šiaurietiško ėjimo užsiėmimas Rusnėje

Spausdinti
Facebook komentarai