Valdemaro Tisaičio šaržų paroda atidaryta Rusnės bibliotekoje

Valdemaro Tisaičio šaržų paroda atidaryta Rusnės bibliotekoje

Valdemaro Tisaičio šaržų paroda atidaryta Rusnės bibliotekoje

Liepos 24 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale atidaryta Valdemaro Tisaičio, savito ir įdomaus menininko, šaržų paroda „Veidai nuotraukose ir šaržuose“.

Šaržas – dažniausiai greitai nupiešiamas satyrinis arba humoristinis žmogaus portretas. Piešiant žmogaus portretą sąmoningai hiperbolizuojami arba transformuojami jo veido bruožai. Tai nėra tiksli žmogaus atvaizdo kopija, o greičiau jos lengva, geranoriška parodija. Pagrindinis šaržo tikslas  – suteikti gerą nuotaiką, be to, svarbu žaismingai vaizduojant asmenį išlaikyti saiką, kad šaržas nepereitų į karikatūrą.

Parodos atidarymo metu buvo galimybė pamatyti, kaip kurti šaržus pavyksta buvusiam rusniškiui, dabar gyvenančiam ir dirbančiam Šilutėje, V. Tisaičiui. Nuoširdus bendravimas su rusniškiais bei svečiais dar kartą parodė, koks platus šio savamokslio menininko interesų ir pomėgių spektras. Šaržai, karikatūros, nuostabios vaikams skirtos Rasos Truikienės knygelės „Priešaky kelionė“  iliustracijos, itin turtinga Rusnės laikinųjų karo pinigų, notgeldų, kolekcija – tai tik nedidelė dalis V. Tisaičio rankų ar pieštuko sulaukusių sričių.

O kur dar emocijos, kai parodos atidaryme autorius susitinka su savo  pirmąja piešimo mokytoja Violeta Benetiene, arba kai kyla neplanuota diskusija su dailininku Eugenijumi Šuldiakovu  apie menininko paskirtį ir kūrybos prasmę.

Paroda Rusnės bibliotekoje bus eksponuojama iki rugpjūčio 14 dienos. Kviečiame apsilankyti.

 

                                                                                                                Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkas

Valdemaro Tisaičio šaržų paroda atidaryta Rusnės bibliotekoje Valdemaro Tisaičio šaržų paroda atidaryta Rusnės bibliotekoje Valdemaro Tisaičio šaržų paroda atidaryta Rusnės bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai