Popietėje vaikai klausėsi pasakojimo apie žirgus ir patys juos piešė

Popietėje vaikai klausėsi pasakojimo apie žirgus ir patys juos piešė

Kovo 29 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko popietė su įmonės „Rusnės žirgai“ savininke Laima Cipariene. Jau gerokai prieš renginį sugužėjo būrelis mokinukų, tarp jų ir ukrainiečių tautybės, besidominčių šiais nuostabiais gyvūnais.

Pradžioje bibliotekininkė pristatė viešnią ir priminė, kad renginys skirtas Žirgo metams, paskelbtiems minint Plungės valstybinio žemaičių veislės arklių žirgyno įsteigimo 100-mečio jubiliejų. 1923 metais Plungėje oficialiai atidaryto žirgyno tikslas – pasirūpinti per I Pasaulinį karą nukentėjusia žemaitukų ir kitomis nacionalinėmis arklių veislėmis.

Įmonės „Rusnės žirgai“ savininkė L. Ciparienė pokalbio pradžioje trumpai papasakojo apie save. Vėliau kalbėjo apie žirgų atsiradimą jos gyvenime, jų priežiūrą, charakterius, paskirtį. Turbūt sunku įsivaizduoti, kad žirgai, kaip ir žmonės, yra įvairių temperamentų: sangvinikai, cholerikai, flegmatikai, melancholikai. Vieno tipo žmogus ir žirgas sunkiai randa tarpusavio ryšį. Arkliai turi gerą klausą, regą, uoslę, yra jautrios nervų sistemos. Žirguose gali rasti nusiraminimą, nes jie skirti ne tik sportui, bet ir terapijai. Šie gyvūnai gerai plaukia bei nardo, yra ištvermingi. Nustebsite, kad jie turi išlavėjusį skonio pojūtį ir yra  išrankūs maistui: niekada neėda sugedusių avižų, piktžolių, negeria vandens, turinčio blogą kvapą. Dar daug kitų įdomių faktų sužinojo mokinukai, o ukrainiečiams pokalbis buvo verčiamas į jiems suprantamą kalbą.

Vaikai smalsiai vartė Rusnės žirgų knygą, kurią atsinešė įmonės savininkė, dalyvavo sprendžiant testą apie žirgus bei piešė šiuos naminius gyvūnus. Piešiniai puošia Rusnės biblioteką.

Rusnės žirgai neliko nuskriausti – jiems padovanoti du maišeliai obuolių. Kiekvienas pažadėjo susitikti su jais  žirgyne.

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Popietėje vaikai klausėsi pasakojimo apie žirgus ir patys juos piešė Popietėje vaikai klausėsi pasakojimo apie žirgus ir patys juos piešė Popietėje vaikai klausėsi pasakojimo apie žirgus ir patys juos piešė

Spausdinti
Facebook komentarai