Rusnės vardo dienos minėjimas

Rusnės vardo dienos minėjimas

Kalendorinio pavasario pradžia, kovo 1-oji, sutampa su Rusnės miestelio vardo diena. Šios dienos popietę rusniškiai sugužėjo į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialą, kur vyko tradicinė viktorina, skirta šiai progai paminėti. Viktorinos tikslas – pažinti kraštą, kuriame gyvename – istoriją, tradicijas, papročius, kultūrą ir žmones. Užduotis ruošė renginio sumanytoja,  kraštietė Violeta Benetienė, o viktorinos metu jai talkino duktė Eglė Januškienė. Reikia priminti, kad pirmoji viktorina surengta 1998 metais.

Popietę eilėmis ir dainomis pradėjo Usėnų moterų ansamblis „Smiltė“ (vad. Dalia  Svirskaitė). Moterų atliekamos dainos sukūrė gerą nuotaiką, kuri, rodos, tvyrojo ore visą susitikimo laiką.

Rusniškiai susibūrė į komandas: „Sklada“, „Žuvikės“, „Vėjopatis“ ir „Žirginėliai“. Komandoms teko įvairios užduotys. Pirmoji – tai ištraukos apie Rusnės kraštą iš literatūros kūrinių. Reikėjo per minutę išrinkti teisingą atsakymą iš trijų pateiktų. Antroji užduotis – klausimai apie krašto istoriją, papročius, vestuvių tradicijas. Įkaitusią atmosferą vėsino moterų ansamblis, padovanojęs dar vieną eilėraštį ir porą dainų, kurių metu vieni pritarė niūniuodami, kiti priedainio metu į taktą plojo.

Toliau buvo menamos mįslės, į kurių spėliones įsitraukė ir kolektyvo „Smiltė“ narės. Viktorinos dalyviams buvo rodomi vaizdai iš filmų. Reikėjo atsakyti, kaip jie susiję su Rusnės kraštu. Vyko grandinėlės žaidimas, eilių kūrimas, įtraukiant duotus tarmiškus žodžius, rungtis, kurios metu keturių komandų atstovai turėjo vardinti miestelyje pastatytus vardinius suoliukus, o jų Rusnėje yra net 65.

Visi žaidėjai už teisingus atsakymus pavaišinti saldainiais, visi klausėsi širdžiai mielų dainų, kurias vardadienio proga Rusnei dovanojo Usėnų moterų ansamblis „Smiltė“. Rusniškiai, susėdę prie kavos puodelio, žiūrėjo ankstesnių metų viktorinų nuotraukas bei džiaugėsi puikia tradicija tapusiu renginiu.

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas Rusnės vardo dienos minėjimas

Spausdinti
Facebook komentarai