Bundanti gamta siūlo šluotą kūnui ir sielai valyti

Bundanti gamta siūlo šluotą kūnui ir sielai valyti

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Kiekvienam tai asocijuojasi su bundančia gamta, sielos ir kūno gerove. Kaip tik apie tai buvo kalbama Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale  vykusio susitikimo „Bundanti gamta siūlo šluotą kūnui ir sielai valyti“  metu su kraštiete žolininke Valentina Baužiene. Susirinko nemažas būrelis rusniškių pasiklausyti žolininkės išminties. Žinių ji sėmėsi iš mamos, iš Eugenijos Šimkūnaitės,  iš senų lietuviškų tradicijų bei knygų, nors pastarosios, rašytos praeito amžiaus penktąjį dešimtmetį, ne tokios jau  ir senos. Išminties ji semiasi iš Tibeto bei japonų medicinos.

Žolininkė mielai dalijosi įvairiais patarimais. „Šokite „Klumpakojį“ dirbdami namie įvairius ruošos darbus, nes šokio metu juda visas kūnas,“ – sakė Valentina ir pradėjo trepsėti šokio žingsneliu. Judėjimas – geriausias sveikatos draugas. Dar vienas patarimas: atsigręžkite į tradicijas ir kūną pradėkite valyti ne po Naujųjų metų, o gavėnios metu, nes tada ir pati gamta ateina į pagalbą, jau gali pasiūlyti „šluotą“ kūnui ir sielai valyti. Renginio viešnia išdalino susirinkusiems liepos šakelių. Nuskabę nuo šakelių pumpurus ir jų paragavę dalyviai pajuto jų skonį. Medžių pumpurai –  neapsakomas gėris, nes jie valo organizmą. Tinka pagardinti salotas, gaminti arbatas ar užpiltines. Žolininkė rekomenduoja pasigaminti ir pušų ar eglių spyglių arbatos. Nepaprastai naudinga ir gardi juodųjų serbentų pumpurų ar lapelių arbata. Susirinkusieji degustavo bergenijos lapų, serenčiaus bei dedešvos žiedų arbatų, kurių spalvos pavergė visų akis.

Vertingi buvo patarimai apie vaistažolių galiojimo laiką. Pasirodo, jas  suvartoti reikia iki naujo derliaus. Žolininkė papasakojo apie tai, kokias vaistines žoles tarpusavyje derinti, kad gautume  vienokią ar kitokią naudą organizmui. Priminė, kad ne visus vienodai augalai veikia – tai, kas tinka  vienam, kitam gali netikti.  Margainis, varnalėša, kiaulpienė – šių vaistinių augalų pavadinimai buvo minimi ne kartą. Margainis pagerina virškinimą, nutekina tulžį, garšva skystina kraują, žliūgė valo sąnarius. Įsiminė žolininkės patarimai: „Valykite tulžį, išvarysite iš savęs pyktį“ arba „Nemeluokite sau ir kitiems neskaudės sąnariai“.

Dar daug būtų buvę galima klausti ir sulaukti atsakymų, bet susitikimo laikas išseko, liko patarimai ir nuotraukose sustabdytos akimirkos.

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Bundanti gamta siūlo šluotą kūnui ir sielai valyti

Spausdinti
Facebook komentarai