Patyčios mokykloje

Patyčios mokykloje

Kovo 20 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale rinkosi Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos pirmų ir ketvirtų klasių  pradinukai su mokytoja Sonata  Virginija Lidžiuviene ir mokytojos padėjėja Inga Degutiene. Bibliotekoje užsiėmimą vedė  TAVPK Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jurgita Kaktienė ir Simona Cibauskaitė.

Renginio pradžioje Jurgita Kaktienė papasakojo apie patyčių atsiradimo priežastis. Jau tiek metų apie tai kalbama, bet jos nemažėja. Siekiant užkirsti kelią patyčioms reikia apie tai kalbėti. Specialistė išvardijo patyčių rūšis: fizinės, žodinės, internetinės. Pateikti atskiri pavyzdžiai, o mokiniai turėjo atskirti, ar tai yra patyčios. Patyčios labai skaudina tą žmogų, prieš kurį smurtaujama. Skaudina ir fizinės ir žodinės patyčios. Jurgita Kaktienė ypač akcentavo patyčias internetinėse erdvėse, todėl labai svarbu jas atpažinti ir pažinti, nebūti abejingais, pranešti vyresniesiems, jei tai vyksta mokykloje – mokytojams ir užkirsti patyčioms kelią. Niekas negali ir neturi teisės tyčiotis.

Renginio pabaigoje Simona Cibauskaitė pasiūlė pradinukams pažaisti žaidimą „Negailėk komplimentų“, kurio metu pradinukai greta sėdinčiam turėjo pasakyti kažką gero ir gražaus.

Susirinkusieji padėkojo už turiningai praleistą laiką ir žinias, o nuo šiol stengsis atpažinti patyčias mokykloje.

Renginys skirtas akcijai Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2024.

 

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Patyčios mokykloje Patyčios mokykloje Patyčios mokykloje

Spausdinti
Facebook komentarai