Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija

Pamokėlėje „Kai užaugsiu…“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija

Rugsėjo 28 dieną Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo skyriaus pradinukai rinkosi bibliotekos kieme, kur vyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialo organizuota  pamokėlė. Juos atlydėjo mokytojos Virginija Lidžiuvienė ir Sonata Kurmienė., o pamokėlę vedė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos vyriausieji  specialistai Danutė Balčytytė ir Alfredas Bendikas bei Bardinų skyriaus jaunesnioji specialistė,  kinologė Deimantė Dargytė.

Didelis ir platus pasaulis. Jame yra šimtai specialybių, darbų ir užsiėmimų, kuriuos ateityje  mokiniams reikės pasirinkti. Viena iš šių specialybių – pasieniečiai. Tai žmonės, saugantys valstybės sieną su Kaliningrado sritimi.

Kinologė  Deimanė Dargytė atvažiavo ne viena, o su tarnybiniu šunimi – belgų aviganių veislės kalyte Koka. Jau nuo šešių mėnesių ši specialistė treniruoja kalytę. Šiuo metu jai aštuoneri metai. Pademonstruota, kokias komandas gali atlikti Koka. Vaikai sužinojo, kaip tarnybiniai šunys suranda paslėptą kontrabandą, narkotikus. Jie  pasitarnauja ir kaip darbo įrankis ieškant dingusių žmonių.

Vyresnieji specialistai Danutė Balčytytė ir Alfredas Bendikas papasakojo apie sunkų ir atsakingą pasieniečio darbą, jo specifiką. Su savimi jie atsivežė įvairias darbo priemones, kurias naudoja tarnybos metu, jas pademonstravo susirinkusiems mokiniams. Pamokėlės pabaigoje visi nukeliavo apžiūrėti tarnybinio automobilio,  į kurį galėjo įlipti ir apžiūrėti viduje esančią įrangą.

Nepaprastai greitai praėjo laikas. Mokiniai padėkojo pamokėlės vedėjams už įgytas žinias apie pasieniečio specialybę. Jiems palinkėta kuo didžiausios sėkmės tarnyboje saugant valstybės sieną.

 

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija Pamokėlėje „Kai užaugsiu...“ vaikai supažindinti su pasieniečio profesija

Spausdinti
Facebook komentarai