R. Bartauskienė rodo peiliuką odai pjaustyti

Pamokėlėje „Siuvimo paslaptys“ vaikams atskleistos šio amato paslaptys

Lapkričio 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale į pamokėlę „Siuvimo paslaptys“ rinkosi  Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos pradinukai  bei jų mokytojos Vanda Marozienė ir Sonata Kurmienė.

Pamokėlę vedė Regina Bartauskienė (Šilutė), net nuo 1980 metų dirbanti siuvėja. Jos darbo stažas įspūdingas – keturiasdešimt du metai. O kiek žmonių per tą laiką papuošta. Ji yra meniškos sielos žmogus, be siuvimo nesvetima tapyba ant šilko, todėl turėdama  laiko tapo. Jos rankoms prisilietus baltas šilkas pasipuošia įvairiausiom  spalvom,  ornamentais. Dukra Simona  yra mamos didžiausia patarėja, jai irgi patinka piešimas.

Pamokėlės pradžioje Regina Bartauskienė papasakojo apie siuvimo amatą. Niekas nežino,  kada jis atsirado. Manoma, kad siuvo jau prieš  dvidešimt tūkstančių metų. Žmonės visais laikais  nori atrodyti išskirtinai, todėl  siuvant svarbu paryškinti tai, kas gražu, o trūkumus paslėpti, juk tobulų žmonių nebūna. Viešnia atsivežė įvairiausių žirklių, liniuočių, peiliukų, antpirščių, skirtingų  rūšių kreidelių, manekeną ir net žvejo valą. Susirinkusiems pamokėlės dalyviams reikėjo atspėti,  kokia kiekvieno iš jų paskirtis siuvant. Teisingai atsakę gavo prizų. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie siuvimo siūlus ir audinius. Pamokėlės pabaigoje pradinukai  uždavinėjo klausimus. Siuvėja mielai jiems atsakinėjo.

Nepaprastai greitai praėjo laikas. Vaikai padėkojo Reginai  už  atskleistas siuvimo paslaptis,  o viešnia palinkėjo  mokiniams  sėkmės. Kas žino, gal kas nors iš jų ateityje bus siuvėjais, o gal ir dizaineriais.

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Pamokėlės dalyviai Pamokėlės vedėja R.Bartauskienė R.Bartauskienė ir pamokėlės dalyviai R.Bartauskienė rodo kreideles renginio akimirka

Spausdinti
Facebook komentarai