Tarptautinė tolerancijos diena

Kintų bibliotekoje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko šiai dienai skirtas renginys. Buvo džiugu girdėti iš susirinkusių vaikų girdėti, kad jie jau žino žodžio tolerancija reikšmę, nes mokykloje tą dieną daug kalbėta šia tema. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje. Su dalyviais aptarę, kad šių metų Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis yra Tolerancijos namas, kiekvienas suprato, kad nuo mūsų pačių priklauso, kokiame pasaulyje gyvensime. Kalbėtasi apie skirtingas emocijas, gyvenančias mūsų širdelėse, ir apie tai, kaip jos visos yra reikalingos.

Visi dalyviai ėmėsi kūrybinio darbo. Vieni piešė piešinius ir kūrė emociją, kiti – Tolerancijos namo maketą.

Būkime skirtingi, bet drauge. Pakantūs, mandagūs, pagarbūs kitiems, suprantantys, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir suvokime tai, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Būkime tolerantiški.

 

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Tarptautinė tolerancijos diena Tarptautinė tolerancijos diena Tarptautinė tolerancijos diena Tarptautinė tolerancijos diena

Spausdinti
Facebook komentarai