Gardamo progimnazijos pradinukai

Popietė „Pasveikinkit vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva“

Lapkričio 22 dieną į popietę „Pasveikinkit vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva“, vykusią Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale, rinkosi Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos ketvirtokai, juos atlydėjo mokytoja Sonata Kurmienė.

Pasaulinė sveikinimosi diena minima nuo 1973 metų lapkričio 21 dienos. Ji pradėta švęsti Amerikoje.  Kiek daug prasmės pasisveikinime, kiek jausmo, emocijos į tai gali būti sudėta. O kiek kartų per dieną mes pasisveikiname? Kaip skirtingai mes tai darome? Pasisveikindami galime pajusti šilumą ir šaltį, abejingumą ir džiaugsmą. Kiekvienam laikotarpiui  ir šaliai yra būdingi savi pasisveikinimai.

Susirinkę mokiniai papasakojo, kaip jie sveikinasi, kaip pasikeitė pasisveikinimas dabartiniu laikotarpiu. Deja, nebeliko šiltų pasisveikinimų, apsikabinimų, neliko artimo kontakto.  Pasveikinti  vieni kitus galime ir rašydami palinkėjimus. Visuomet malonu tai daryti. Popietės dalyviams buvo keista rašyti pasveikinimus ant popieriaus lapo. Dažniausia jie tai atlieka telefonu rašydami žinutes.

Pradinukai pasveikino vienas kitą. Reikėjo pasukti galvas,  ką palinkėti savo klasės draugams, bet neilgai trukus mintys tapo  sveikinimo žodžiais. Drąsiausi juos perskaitė, o kiti sakė, kad perskaitys mokykloje tiems, kam jie skirti.

Laikas prabėgo nepastebimai greitai. Nuo šiol pradinukai žinos, kad sveikinimų ir gerų žodžių bei linkėjimų niekuomet nebūna per daug, tad pasveikinkim vieni kitus…

Virginija Langienė,
Šilutės  F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai