Eksperimentuodami vaikai lavino pojūčius ir įgijo žinių apie juos supantį pasaulį

Liepos 23 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko edukacinis užsiėmimas ,,Sumanusis pasaulis“, dalyvaujant jauniesiems lankytojams. Vaikai atliko įvairius eksperimentus, tokiu būdu lavino reakciją, savo pojūčius (regėjimą, lytėjimą, klausą), lavėjo akies-rankos koordinacija, mokėsi ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdė sumanumą, kaupė naują patirtį, diskutavo.

Eksperimentams tinkamos visos priemonės, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių. Galima eksperimentuoti su vandeniu, smėliu, balionais, augalais. Svarbu, kad tyrinėjimo procese vaikas galėtų veikti pats. Atliekant eksperimentus visada laukiama galutinio rezultato.

Atlikdami ,,Bakterijos“ eksperimentą vaikai  į lėkštę įpylė pieno ir įbėrė pipirų, kurie simbolizavo bakterijas, sukeliančius ligas. Įkišus į indą pirštą ir jį ištraukus jis buvo aplipęs bakterijomis! Purvinus pirštukus vaikai nusivalė ir kruopščiai nusiplovė muiluotame vandenyje, tuomet vėl įkišo juos į pieną. Bakterijos kaip mat pabėgo į šalis! Visi suprato, kaip svarbu plauti rankytes. Kitas eksperimentas – ,,Spalvomis mirguliuojantis pienas“, jis yra labai paprastas ir įspūdingas. Jam atlikti reikia pieno, skysto muilo bei maistinių dažų. Vaikai džiaugėsi mirguliuojančiomis spalvomis, kurias matė priešais save. Vėliau vaikai darė ,,Stebuklingą paveikslą“ . Bibliotekininkė atplėšė visiems popierinio rankšluosčio gabaliuką ir paprašė dalyvių ant vienos jo dalies nupiešti vieną piešinuką, o ant kitos –  kitą. Tuomet reikia į lėkštę įpilti vandens ir įmesti į jį sulenktą popieriaus gabaliuką. Stebuklas! Paveiksliukai susiliejo į vieną! Ketvirtasis  bandymas – ,,Pripūsk balioną kitaip“, kuriam buvo naudojamas plastikinis butelis, soda ir actas. Rezultatas vaikus labai nustebino, visiems patiko.

Daugiausiai emocijų dalyviams sukėlė ,,Išmaniojo plastilino“ gaminimas. Juos nudžiugino tiek pats procesas, kuomet dvi medžiagos virsta viena, tįstančia ir vos lipnia mase, tiek ir galimybė iš jos formuoti įvairias figūras.

Užsiėmimo pabaigoje dalyviams buvo įteikti diplomai už įgytas žinias ir įteiktos saldžios dovanėlės.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai