Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai

Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai

Gegužės 9 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Šilutės kultūros ir pramogų centro Usėnų skyriaus etnografinio teatro „Negelys“ spektaklis „Vyrai“ (pagal Vydūną ir Praną  Antalkį). Vadovė – Jūratė Daugalienė.

Etnografinis teatras „Negelys“ atstovauja Mažajai Lietuvai, puoselėja šio krašto tradicijas ir papročius. Spektakliuose atsispindi lietuvininkų charakteris, gyvenimo būdas, buitis, istoriškumas. Šokami Mažosios Lietuvos šokiai, dainuojamos dainos. Kolektyvo nariai vilki XIX a. pab. tautinius kostiumus.

Šio teatro vadovė Jūratė Daugalienė šiuo metu dirba su Usėnuose įkurtais dviem teatrais – etnografiniu suaugusiųjų teatru „Negelys“ ir Kiemo lėlių teatru. Norint sukurti spektaklį reikia gilintis į literatūros tekstą, jį suvokti ir savaip interpretuoti. Siekiant atskleisti kūrinio idėją tenka pasitelkti įvairias teatro išraiškos priemones. Kuo mažiau naudojama dekoracijų, apšvietimo, nes tenka pasirodyti įvairaus dydžio scenose, netikėtose erdvėse, kur galimybės ribotos. Usėnų teatre vaidina atkaklūs, kūrybiški, jautrūs ir darbštūs žmonės, gebantys įsiklausyti ir papildyti pjesės autoriaus bei teatro vadovo siūlomas mintis. Kiekvienas judesys scenoje svarbus, jis turi nešti žinią.

Spektaklyje „Vyrai“ papasakota germanizacijos įtaka lietuvininkų šeimai: motina lietuvininkė nori ištekinti savo dukterį už vokiečio, o tėvas nesutinka. Aktoriai buvo nuostabūs, vaidino labai išraiškingai, abejingų nepaliko. Jie ne tik patys šoko ir dainavo, bet šokdino ir salės žiūrovus. Žiūrovai atlikėjus apipylė gausiomis ovacijomis ir dar ilgai nenorėjo jų paleisti.

Renginys vyko įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Improvizuoti meno ir knygos pavakariai“ (vadovė Sonata Mockienė).

Projektą finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

 

Virginija Degutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai Spektaklyje „Vyrai“ – lietuvininkų kasdienybės blyksniai

Spausdinti
Facebook komentarai