Smagūs susitikimai bibliotekoje

Smagūs susitikimai bibliotekoje

Balandžio 6 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale lankėsi Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ,,Bitutės“ grupės  ugdytiniai. Minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną kalbėjomės apie šios šventės atsiradimo istoriją, gražiausias Hanso Kristiano Anderseno pasakas. Vaikai dalijosi jau skaitytų šio garsaus kūrėjo pasakų įspūdžiais.

Vėliau skaityta Giedrės Rakauskienės ir Dovilės Kubrakovaitės-Bakutės paveikslėlių  knygelė ,,Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“, kur  rašoma apie tikrąsias baltųjų raganosių išnykimo priežastis. Tai graži istorija apie vienatvę ir draugystę, apie praradimą ir suradimą, apie liūdesį ir džiaugsmą, apie nusivylimą ir viltį. Su vaikais kalbėjome, ką žmonės turėtų padaryti, kad gyvūnai neišnyktų. Virtualioje kelionėje po Afriką vaikai sužinojo, kur gyvena raganosiai, kokių rūšių jų yra, kuo jie minta. Susitikimas  baigėsi džiugia nuotaika – vaikai surengė nuspalvintų piešinėlių parodą, linksmai padainavo dainelę apie baltąjį raganosį.

Balandžio 8 dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio antrokai su mokytoja Sonata Lidžiuviene bibliotekoje susitiko su  knygos ,,Voveriukų pasakaitės“ autore Diana Mickiene. Renginys pradėtas linksmu šokiu. Smalsūs, aktyvūs, knygas skaityti mėgstantys antrokai ne tik atidžiai klausėsi viešnios pasakojimų, klausinėjo, bet ir patys padainavo dainelę, padeklamavo eilėraštį. Autorei išdalinus savo rankomis pagamintas mažytes  lėles ant pagaliuko, vaizduojančias  knygos veikėjus (voveriukai, lapės, ežiukai, kt.), vaikai patys kūrė pasaką apie žvėrelių nuotykius miške.

Vėliau D. Mickienė vaikams pasakojo nuo ko prasideda knygos gimimas, koks jos kelias iki skaitytojo. Kai kurie antrokai prisipažino, kad jau yra bandę rašyti knygas, o kiti žadėjo būtinai pabandyti. Savo parašytas knygutes dauguma vaikų  norėtų išleisti kuo didesniu tiražu, kad jas galėtų perskaityti visi.

Susitikimas jauniesiems skaitytojams paliko daug malonių įspūdžių. Smagiu laiku, praleistu kartu su knygomis besidominčiais vaikais, pasidžiaugė ir renginio viešnia.

 

Danutė Bružienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Smagūs susitikimai bibliotekoje Smagūs susitikimai bibliotekoje Smagūs susitikimai bibliotekoje Smagūs susitikimai bibliotekoje Smagūs susitikimai bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai