Žemaičių Naumiestyje susitiko kraštiečiai

Žemaičių Naumiestyje susitiko kraštiečiai

Rugsėjui baigiantis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale tradiciškai rengiamas susitikimas su iš šių vietų kilusiais kraštiečiais. Mykolinių šventės metu vykstančių susitikimų metu pristatomi žymūs šio krašto žmonės, jų pasiekimai, darbai, pomėgiai.

Renginys prasidėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokytojos Dalios Svirskaitės šiltais sveikinimo žodžiais kraštiečiams ir auklėtinių atliekamomis nuotaikingomis dainomis (vad. Dalia Svirskaitė).

Susirinkusieji grožėjosi bibliotekoje eksponuojama kraštietės Aušros Maraulaitės-Jasevičės tapybos darbų paroda „Pradžia“. Parodos autorė nėra profesionali dailininkė. Tapyba yra jos kūrybinė saviraiška.

Susitikime dalyvavo kraštietė, literatė, aktyvi Šilutės kultūrinio gyvenimo dalyvė, renginių iniciatorė ir organizatorė, Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ ir klubo „Moterų seklyčia“ narė Aldona Sapronaitienė. Viešnia pasidžiaugė sugrįžusi į savo gimtąjį miestelį, dalijosi prisiminimais apie savo šeimą, mokyklą, kurioje ji mokėsi ir kuri buvo būtent tame pačiame pastate, kuriame dabar įsikūrusi biblioteka. Literatė pristatė savo atsiminimų ir poezijos knygą „Kai rasoja rugiai…“, paskaitė keletą ištraukų iš savo kūrybos. Viešnia pasidžiaugė   Šilutės trečiojo amžiaus universiteto veikla. Ji yra labai aktyvi studentė. Būtent šio universiteto literatai bei  jų sekcijos vadovė Irena Arlauskienė paskatino imtis šios knygos. Norintiems artimiau susipažinti su jos kūryba Aldona Sapronaitienė padovanojo savo knygą, o bibliotekai – sūnaus Džerinaldo Lukošiaus fotodrobę.

Šiais metais išleista kraštiečio Vlado Nausėdo (1911–1983) monografija „Lietuvių kova prieš germanizaciją Klaipėdos krašto mokyklose: nuo pirmųjų mokyklų įsteigimo iki 1939 metų“. Knygos įžangoje rašoma: „Skaitytojui pateikiama sudėtingo likimo asmenybės – Vlado Nausėdo –  monografija, parašyta dar 1961 metais. Tačiau baigtas darbas nebuvo atspausdintas… Tačiau ir po tiek metų šio darbo mokslinė vertė tebėra aktuali.“ Prisiminimais apie šios knygos autorių, kraštietį dalinosi šios knygos išleidimo iniciatorius ir sudarytojas  dr. Zigmas Malinauskas. Jis padovanojo minėtą knygą bibliotekai.

Susitikimas baigėsi jaukiu pabendravimu prie arbatos puodelio.

 

Danutė Bružienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Žemaičių Naumiestyje susitiko kraštiečiai Žemaičių Naumiestyje susitiko kraštiečiai Žemaičių Naumiestyje susitiko kraštiečiai

Spausdinti
Facebook komentarai