Susitikimas, įprasminęs dieną

Susitikimas, įprasminęs dieną

Lapkričio 25 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko susitikimas su Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos  pirmininke, poete, laikraščio „Gintaro gimtinė“ redaktore, gydytoja Dalia Milukaite-Buragiene ir aktore, skaitove Virginija Kochanskyte. Susitikime dalyvavo gimnazijos moksleiviai, miestelio gyventojai.

Aktorę Virginiją Kochanskytę ir poetę Dalią Milukaitę-Buragienę sieja kūrybinė bičiulystė, kuri jau peraugusi į draugystę. Kartu jos nuveikusios daug prasmingų darbų: važinėja į susitikimus su poezijos mėgėjais, kuriuose aktorė skaito poetės eiles, bičiuliaujasi su Lietuvos aklųjų biblioteka, kuri keletą Dalios poezijos knygų išleido Brailio raštu, o dar kelias įgarsino. Išleistas aktorės  Virginijos  Kochanskytės sudarytas ir įgarsintas kompaktinis diskas akliesiems ir silpnaregiams ,,Čiulba volungėlė“.

Pristatydama poetę aktorė sakė, jog tai yra žmogus, turintis du pašaukimus – poetės ir gydytojos,  abu pašaukimai yra neatsiejami bei labai produktyvūs. Jau būdama senjore vis dar intensyviai dirba akių gydytoja. Poetė jau yra išleidusi apie 38 knygas, aktyviai dalyvauja šalies literatūriniame gyvenime. Dalia yra žmogus, kuris provokuoja kitus kūrybai.

Eilėraščius rašyti pradėjusi dar mokyklos suole, siųsdavo juos į žurnalų redakcijas, tačiau vis dėlto pasirinko medikės profesiją.  ,,Jei nebūčiau gydytoja, gal nerašyčiau. Apie ką  rašau –  susitinku savo kabinete. Posakis, jog akys – žmogaus sielos veidrodis, yra teisingas. Kaip gydytoja oftalmologė aš gydau akis, o kaip poetė – žmonių sielas“, – sako eilių kūrėja.

Dalios Milukaitės-Buragienės akrostichų rinktinę „Iš jausmo aukščiausio išaugus“ agentūra „Factum“ pripažino literatūriniu Lietuvos rekordu. Knygoje publikuojama 450 akrostichų, kurie skirti įvairių profesijų ir pomėgių žmonėms – įžymioms asmenybėms, Dalios šeimos nariams, giminaičiams, kolegoms medikams.

Susitikime dalyvavo tautodailininkė, knygų autorė Violeta Astrauskienė. Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos  pirmininkė Dalia Milukaitė-Buragienė pasveikino ją tapus šios sąjungos nare ir įteikė pažymėjimą.

Aktorės Viktorijos Kochanskytės prasmingi žodžiai, skaitoma poezija palietė visų susirikusiųjų širdis ir po susitikimo diena, kaip pasakė viena iš dalyvių, tapo prasmingesnė, šviesesnė…

 

Danutė Bružienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Susitikimas, įprasminęs dieną Susitikimas, įprasminęs dieną Susitikimas, įprasminęs dieną Susitikimas, įprasminęs dieną Susitikimas, įprasminęs dieną Susitikimas, įprasminęs dieną

Spausdinti
Facebook komentarai