Europos kalbų diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje

Europos kalbų diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje

Rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena, skirta Europos Sąjungos kalboms. Jos tikslas – ugdyti pasididžiavimą gimtąja kalba ir literatūra, skatinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę. 2023-ieji yra Europos įgūdžių metai. Jie skirti skatinti mokymąsi visą gyvenimą, remti naujoves ir konkurencingumą, kad Europa taptų žalesnė ir skaitmeniškesnė. Ją švenčia net 47 šalys, tarp jų ir Lietuva.

Europos kalbų dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale Žemaičių Naumiesčio gimnazijos 1 klasės moksleiviai kartu su klasės vadove Regina Gedaitiene pakviesti dalyvauti protų mūšyje ir pasitikrinti žinias. Sudarytos trys komandos, išrinkti kapitonai, sugalvoti komandų pavadinimai. Rungėsi „Kietuolių“, Blogučių“ ir „Visažinių“ komandos. Žaidimą sudarė trys turai, kurių metu reikėjo atsakyti į dešimt klausimų. Dalyviai pripažino, kad jie buvo nelengvi, pareikalavo susikaupimo ir papildomų žinių. Klausimų būta įvairių – iš kalbų istorijos, kalbų vartojimo, informacinių technologijų sričių. Kai kurie klausimai buvo pateikti interaktyviu būdu ar garso pristatymuose.

Šį linksmą ir azartišką žaidimą nugalėjo „Kietuolių“ komanda. Ji apdovanota saldžiais prizais.

Europos kalbų dienos minėjimas suteikė galimybę  gimnazistams ne tik įvertinti savo gebėjimus, žinias, bet ir palyginti jas su bendraamžių gebėjimais.

 

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo vyresnioji bibliotekininkė

Europos kalbų diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje Europos kalbų diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje Europos kalbų diena Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai