Susitikimo akimirka

Susitikimas su tautodailininke Rūta Emigart Čiuželiene

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale du mėnesius lankytojai galėjo grožėtis Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šilutės sekcijos pirmininkės, tautodailininkės Rūtos Emigart Juraitytės-Čiuželienės karpinių paroda. Vasario 25 dieną naumiestiškiai buvo pakviesti į šios parodos uždarymą ir kūrėjos knygos „Karpinių kalba“ pristatymą.

Susitikimo  pradžioje Rūta pasidalijo savo įspūdžiais iš vasario 24-ąją vykusios Šilutės rajono tautodailininkų parodos atidarymo, džiaugėsi, kad ji buvo labai graži ir turtinga darbais, gausėjančiu tautodailininkų būriu, jų apdovanojimais. Pastebėta, jog ne vienas keičia kūrybos kryptį. Viešnia pakvietė nebijoti ir savyje atrasti kūrybiškumo geną.

Tautodailininkė trumpai papasakojo apie savo gyvenimo bei kūrybos kelią. Noras kurti, piešti ją lydėjo nuo vaikystės. Baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, dirbo monumentaliosios tapybos srityje. Jos monumentaliosios tapybos darbų buvo galima pamatyti Klaipėdoje, Švėkšnoje, Šilutėje, Pašyšiuose. Kartą Rūtai menotyrininkas Petras Šmitas pasakė: „Tu geriau netapyk, tu geriau karpyk.“ Karpinių menas taip įtraukė, kad tautodailininkė neįsivaizduoja nė vienos dienos be šio užsiėmimo. Karpydama užsimiršta, jaučia ramybę, atsipalaidavimą. Bendraudama su naumiestiškiais parodos autorė pasakojo apie karpymo technikas, nuoširdžiai dalijosi patarimais, ragino išdrįsti ir pradėti karpyti. Nusprendusiems užsiimti šia meno šaka ji pažadėjo sugrįžti ir surengti edukaciją.

Rūta Emigart Čiuželienė surengė daugiau nei 40 tarptautinių, respublikinių ir rajoninių parodų, jos karpiniais džiaugiasi Kanados, Danijos, Švedijos, Australijos, Amerikos, kitų šalių tautodailės mėgėjai. Menininkė yra Šilutės rajono savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatė, „Aukso vainiko“ nominantė. Tautodailininkės karpiniais iliustruotos knygos, jos karpiniai publikuoti įvairiuose leidiniuose.

„Karpinių kalba“ – Rūtos Emigart Čiuželienės antroji knyga. Žemaičių Naumiesčio bibliotekai dovanotoje knygoje autorė įrašė palinkėjimą: „…plačiai ir toli į laiką, į praeities kultūrą atsigręžkime ir pamąstykime…“

Šiltas ir jaukus susitikimas pasibaigė dar viena tautodailininkės dovana. Nuo šiol bibliotekos sieną puoš dovanotas karpinių paveikslas „Saulės žiedas“.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Susitikimo akimirka Susitikimo akimirka Susitikimo akimirka

Spausdinti
Facebook komentarai