Tautodailininkės paroda Žemaičių Naumiestyje

Tautodailininkės paroda Žemaičių Naumiestyje

Kovo 9 dieną, pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, naumiestiškiai pakviesti į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą, kur vyko tautodailininkės Daivos Balytaitės-Dlugoborskienės parodos „Atmintis – gimtinės kraštovaizdyje“ pristatymas.

Susitikimą pradėjo Usėnų moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“ (vad. Dalia Svirskaitė), kurio atliekamos dainos, skaitoma poezija kūrė jaukią, šiltą atmosferą.

Daiva Balytaitė-Dlugoborskienė gimė ir augo Kaune, o nuo 2004 metų su šeima gyvena Degučiuose, todėl daugeliui susirinkusiųjų yra pažįstama. Pasakodama apie save tautodailininkė  prisipažino, jog ji yra toks žmogus, kuriam vis norisi išbandyti kažką naujo, tačiau tapyba jai yra pastovus gyvenimo pomėgis. Piešti mėgo nuo vaikystės, tačiau rimčiau tapyti pradėjo nuo 2000 metų. Ji yra savamokslė. Įkvėpimo semiasi iš gamtos bei įvairių gyvenimo akimirkų.

Tautodailininkės paroda Žemaičių Naumiestyje

2005 metais parodos autorė tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare. Aktyviai dalyvauja pleneruose, išvykose. Jos tapybos darbai eksponuoti Suomijoje, Lenkijos mieste Punske, daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių. 2014 metais Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos sprendimu jai suteiktas meno kūrėjo statusas. Tautodailininkė yra laimėjusi tautodailės konkursinėse parodose, pelnė nemažai apdovanojimų. 2021 metais tapo laureate V respublikinėje tautodailės konkursinėje parodoje „Natiurmortas“ už naiviąją raišką ir apdovanota diplomu, kuris dabar parodoje eksponuojamas kartu su konkurse nugalėjusiais dviem  tapybos darbais.

Susitikimo pabaigoje Daiva parodos lankytojus vaišino savo gamybos nuostabaus skonio sūriais, o susirinkusieji sveikino tautodailininkę,  dėkojo jai už nuoširdumą, linkėjo jai ir toliau džiuginti naujais tapybos darbais.

 

Danutė Bružienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

 

Tautodailininkės paroda Žemaičių Naumiestyje

Spausdinti
Facebook komentarai