EV3 Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams

Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams

Spalio 11 dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtokai dalyvavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo surengtame robotikos čempionate su konstruktorių „Lego Mindstorms EV3“ ir „VEX IQ“ rinkiniais.

Pradžioje vaikai išklausė trumpą įvadą apie robotiką, susipažino su jos privalumais. Vėliau susirinkusiems pristatyti pagrindiniai užsiėmimo įrankiai – konstruktoriai, jų sudedamosios dalys, kūrimo ir veikimo mechanizmas. Dalyviai, išklausę visą reikiamą informaciją, kibo į kūrybinį procesą.

Užsiėmimo metu mokiniai konstravo robotus, mokėsi juos valdyti, o po to surengė tikrą robotų čempionatą: robotai lenktyniavo, įveikė kliūtis, net susigrūmė ir išbandė jėgas, aiškinosi, kuris stipresnis. O keliaudami nuo vieno taško iki kito su edukaciniais robotukais – išmaniosiomis bitutėmis – vaikai mokėsi  iššifravimo bei problemų sprendimo, programavimo pradmenų.

Buvo be galo įdomu konstruoti robotą su draugu, tartis ir ieškoti išeičių,  teko pasitelkti ir matematikos žinias, ir kūrybiškumą. Reikėjo sutarti, kuris valdys robotą lenktynių metu, o kuris taisys, vėl sujungs detales robotui sugedus.

Dėkojame už įgytas žinias, įdomią veiklą ir labai geras emocijas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vyresniajam bibliotekininkui Ovidijui Normantui bei bibliotekininkėms Nijolei Rimkienei ir Danutei Bružienei.

Sonata Lidžiuvienė,
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokytoja

EV3 Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams EV3 Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams EV3 Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams EV3 Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams EV3 Robotikos čempionatas surengtas Žemaičių Naumiesčio vaikams

Spausdinti
Facebook komentarai