Inovatyvi moksleivių pažintis su Šilutės istorija

Inovatyvi moksleivių pažintis su Šilutės istorija

Juknaičių pagrindinės mokyklos aštuntokai kartu su mokytoja Meile Žadeikiene ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininke Rasa Vaičiuliene spalio 10 d. pirmieji išbandė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos 2023 m. vykdomo tęstinio projekto „Interaktyvus Pamario raštijos lobynas: išgirsk, prisiliesk, pamatyk“ metu papildytos ir patobulintos mobiliosios programėlės „3D potyriai Šilutėje“ galimybes. Tęstiniam projektui įgyvendinti finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.

Ši interaktyvi paslauga, bendradarbiaujant su MB „Pozityvūs sprendimai“, buvo sukurta 2022 m. Tai interaktyvus žaidimas, papildytas 3D dėlione, pritaikytas išmaniesiems telefonams (veikia I/OS ir Android sistemose). Keliaujant po miestą, aplankant svarbias istorines vietas bei objektus siūloma susipažinti su Šilutę garsinančiomis asmenybėmis ir sužaisti žaidimą – sudėlioti 3D dėlionę.

Mobili programėlė, pristatanti dešimt miesto istorinių, kultūrinių objektų, šiemet papildyta dar penkiais objektais. Naujovė – parengtas specialus trumpasis maršrutas, kviečiantis aplankyti Žibų kaime (dab. dalis Šilutės miesto teritorijos) išlikusius senuosius pastatus, menančius ir reprezentuojančius senojo miesto knyginę kultūrą. Šiuo maršrutu ir keliavo jaunieji juknaitiškiai.

Moksleiviai sužinojo, kur XIX–XX a. pirmoje pusėje Šilutėje (ankstesnis pavadinimas – Šilokarčema) buvo atidaryta ir veikė pirmoji knygrišykla-knygynas ar buvo įsikūręs Štalių (Stahl) dinastijos knygynas, kur mieste kabo memorialinė lenta su bareljefu rašytojui, filosofui Vilhelmui Storostai-Vydūnui, kuo žymus Fridrichas Bajoraitis, kurio vardu pavadinta viešoji biblioteka ir kt. Džiugu, kad ne vienas moksleivis pažadėjo ateityje išbandyti ir ilgąjį maršrutą. Aptarę žaidimą jaunuoliai smagiai leido laiką F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Lazerių kambaryje.

Visus, besidominčius Šilutės istorijos ir kultūros paveldu, siekiančius išbandyti inovatyvius miesto pažinimo būdus, kviečiame keliauti po miestą naudojantis mobiliąja programėle „3D potyriai Šilutėje“. Programėlė patalpinta į Android operacinės sistemos mobiliųjų programų, knygų, žaidimų, filmų parduotuvę „Goople Play“ ir I/OS operacinės sistemos mobiliųjų programėlių parduotuvę „App Store“.

 

Virginija Veiverienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Inovatyvi moksleivių pažintis su Šilutės istorija Inovatyvi moksleivių pažintis su Šilutės istorija Inovatyvi moksleivių pažintis su Šilutės istorija

Spausdinti
Facebook komentarai