Knygų vaikai

Apsilankė vaikų rašytojų muzikos grupė „Knygų vaikai“

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos ir Žemaičių Naumiesčio filialuose  rugsėjo 30 dieną lankėsi ilgai ir nekantriai laukta muzikos grupė vaikams (ir ne tik vaikams) „Knygų vaikai“. Jos nariai Tomas Dirgėla ir Justinas Žilinskas – gerai žinomi populiarių knygų vaikams rašytojai.

Grupė „Knygų vaikai“ koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, aplanko lietuvių bendruomenes.

Susirinkusieji įsitikino, kad rašytojai ne tik rašo knygas, bet gali surengti labai linksmą koncertą vaikams. Tad šėlionių šokio ritmu, linksmos nuotaikos, gerų emocijų ir juoko netrūko viso koncerto metu. Rašytojai atliko savo kūrybos dainas, kurios nesudėtingos, lengvai įsimenančios, bet labai  linksmos, sugundančios kiekvieną kartu padainuoti. Skambėjo dainos apie traukinuką, šeškus, knygą. Kartu buvo atlikta daina „Mes mylim knygą“, kurią, pasak autorių, sukurti įkvėpė noras vaikus sudominti skaitymu netradiciniu būdu – pasitelkiant muziką.

Buvo ne tik linksma, bet ir informatyvu. Vyko abipusis bendravimas: Tomas su Justinu uždavinėjo klausimus vaikams, vaikai – rašytojams. Jaunieji skaitytojai atlikėjų klausinėjo įvairiausių klausimų. Tarp jų buvo juokingų: „Kiek rašytojų šeimoms metų?“. Pasitaikė ir labai rimtų klausimų. Renginio dalyviai domėjosi, kada rašytojai parašė savo pirmąsias knygas, domėjosi  jų šeimomis, ką jie daro, kai nesirašo ir t. t. Tomas Dirgėla atsakydamas vaikams sakė, kad knygų rašymas yra pati maloniausia veikla, kad jau būdamas keturiolikos jis žinojo, kad nori būti rašytoju.

Koncertas pavyko, nes tai patvirtino gausybė plojimų ir apsikabinimų. Pasibaigus koncertui  laukė rašytojų autografai ir nuotraukos.

Šis smagus susitikimas buvo puiki proga pasveikinti vaikus, įveikusius iššūkį „Vasara su knyga“, ir įteikti jiems dovanėles.

Renginys organizuotas įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Tiltai tarp meno ir saviraiškos“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

 

Nijolė Rimkienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo
vyresnioji bibliotekininkė

Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai Knygų vaikai

Spausdinti
Facebook komentarai