Gimnazistai ir knygos

Gimnazistai ir Hermanas Zudermanas

Laukiant Vokiečių kultūros dienų Šilutėje ir rašytojo Hermano Zudermano gimimo dienos Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rugsėjo mėnesį lankėsi keturios Šilutės Vydūno gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivių grupės su vokiečių kalbos mokytoja Romualda Malinauskiene. Jie įsitikino, kad Mažosios Lietuvos etnografinis regionas neatsiejamas nuo vokiečių kultūros. Pavyzdys – rašytojo Hermano Zudermano gyvenimas. Jis gimė Macikuose ir jaunystės dienas leido Šilutėje, kalbėjo ir rašė vokiečių kalba apie Pamario krašto lietuvininkų gyvenimą bei papročius.

Gimnazistai susipažino su H. Zudermano biografija ir jo nuopelnais. Informacija buvo pateikta įvairiomis formomis: teko klausyti, žiūrėti, atlikti įvairias praktines užduotis, virtualiai ir interaktyviai keliauti rašytojo gyvenimo bei kūrybos keliu. Klausant pasakojimo apie rašytoją, Šilutės miesto žemėlapyje reikėjo pažymėti objektus, susijusius su H. Zudermanu. Netikėtas pasakojimo intarpas – 1927 m. nebyliojo kino klasiko Frydricho Vilhelmo Murnau pastatyto filmo „Saulėtekis: daina apie du žmones“ („Sunrise: A Song of Two Humans“), kurio scenarijus parašytas apysakos „Kelionė į Tilžę“ motyvais, ištrauka. Filmas yra išskirtinis, nes pelnė net tris „Oskarus“. Kita įveikta užduotis – išsiaiškinta, iš kokių knygų pateiktos citatos apie H. Zudermaną. Įgytos žinios įtvirtintos prie interaktyvaus stalo, kuriame pateiktas virtualus Pamario raštijos žemėlapis ir testas, sukėlęs įvairių emocijų.

Susitikimo metu gimnazistai buvo aktyvūs ir smalsūs klausytojai. Jie ne tik sužinojo įdomių faktų iš H. Zudermano gyvenimo, bet ir praplėtė žinių bagažą Pamario raštijos tema ir žvilgtelėjo į kino istorijos puslapius.

 

Inga Tarozienė,
Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus
vyresnioji bibliotekininkė

Gimnazistai žiūri filmo „Kelionė į Tilžę“ ištrauką Moksleiviai prie interaktyvaus stalo Smalsūs Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviai sprendžia testą

Spausdinti
Facebook komentarai