Bibliotekininkai prieš prasidedant žygiui

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

22-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, startavusią balandžio 23 dieną, bibliotekininkai dedikavo tvarumo temai. Anykščiuose tądien vyko jau tradiciniu tampantis Bibliotekininkų žygis. Beveik 300 Lietuvos bibliotekininkų ir bibliotekų bičiulių pėsčiomis įveikė 12 kilometrų vaizdingomis Anykščių apylinkėmis, bendravo, susitiko su seniai matytais kolegomis ir susipažino su naujais, dalinosi tvarumo idėjomis. Žygyje dalyvavo ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Lietuvos bibliotekininkų draugijos nariai.

Bibliotekininkai žygyje

Balandžio 26 dieną Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką buvo kviečiami moksleiviai dalyvauti stalo žaidimo turnyruose „Keliauk ir pažink Šilutę“. Žaidimuose dalyvavo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 5a klasės moksleiviai su mokytoja Dalia Šulciene. Stalo žaidime dalyvavo ir Šilutės profesinio mokymų centro Turizmo skyriaus mokiniai su grupės vadove Renata Meile. Dalyviams sekėsi puikiai, žaisdami jie sužinojo daug įdomių faktų apie Šilutės rajoną, krašto istoriją, architektūrą, kultūrą, papročius, gamtos paminklus, lankytinas vietas, žymius šio krašto žmones, papročius bei tradicijas. Pasibaigus žaidimams vyko pamokų aptarimai. Jaunimas ir vaikai turėjo puikią galimybę parodyti tai, ką sužinojo arba išmoko naujo.

Stalo žaidimų turnyrus keitė robotikos čempionatas „Mes darom!“. Sukonstravę savo unikalius robotus vaikai dalyvavo lenktynių, virvės traukimo, „Kalno karaliaus“ ir „Sumo imtynių“ varžybose. Dalyviai pirmiausia jėgas išbandė lenktynių trasoje. Tikslas buvo kuo greičiau pasiekti finišo tiesiąją. Virvės traukimo rungtyje sukonstruotiems robotams buvo pritvirtinta  metalinė spyruoklė, o robotai turėjo didžiąją jos dalį tempti į savo pusę.  „Kalno karaliaus“ rungtyje kiekvienas su savo robotu turėjo užkopti į kalną, užduotis buvo sunkinama didinant kalno lygį. Taip kiekvienas įsivertino savo roboto įkopimo aukštį. Ruošiantis „Sumo imtynių“ užduočiai kiekvienas kovojo individualiai. Norėdami laimėti šią rungtį dalyviai turėjo stengtis, kad jų robotai neiškristų iš rato ribų, o nugalėjo tas, kuris pasiliko rato ribose.

Sukonstruotas robotas

Balandžio 27 dieną viešosios bibliotekos savanorės Monika ir Simona paruošė bei pristatė virtualų turą „Kelionė po pasaulio bibliotekas“, kuriame dalyvavo Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai. Gimnazistės pristatė šešias įspūdingiausias pasaulio bibliotekas, atitinkančias šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės temą ,,Tvari biblioteka”. Mokiniai pristatymo metu praplėtė savo akiratį bei sužinojo įdomių faktų apie Vankuverio centrinės (Kanada), Klementinum (Praha, Čekija), Admonto vienuolyno (Austrija), Taipėjaus viešosios (Taivanas), Trejybės koledžo senosios (Dublinas, Airija), Štutgarto miesto (Vokietija) bibliotekų istoriją, architektūrą, interjerą ir jų unikalumą!
Virtualią parodą galite pažiūrėti čia: Virtuali paroda!Spausk čia!

Ovidijus Normantas,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnysis bibliotekininkas

Atsakinėja į klausimą su nuotrauka Atsakinėja į klausimus Atsakinėja į klausimą su nuotrauka Jaunuoliai žaidžia stalo žaidimą Kalba apie pasaulio bibliotekas Klausosi klausimo Komandinis darbas Merginos pristato renginio tikslą Mokiniai su mokytoja žaidžia žaidimą Penktokai žaidžia stalo žaidimą Pristatymo pabaiga Pristatoma renginio tema ir Nacionalinė Lietuvos Bibliotekų savaitė Robotikos čempionatas Robotų lenktynės Savanorės pristato savo paruoštą darbą Savanorių klasė Stalo žaidimo pradžia Stebėtojai Sumo imtynės Vaikai nusiteikę puikios nuotaikos Vaikai nustebę Verčia į ukrainiečių kalbą Vyksta žaidimas Virvės traukimas Visa klasė žaidžia žaidimą Žaidimo eiga Žaidimo kortelė

Spausdinti
Facebook komentarai