Miesto gimtadienio šventės renginiai

Miesto gimtadienio šventės renginiai Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Gegužės 28 d., minint Šilutės miesto gimtadienį, F. Bajoraičio bibliotekoje lankėsi kraštietis Paulius Bukauskas (Paul White) ir pristatė savo pirmąją knygą, fantastinės nuotykių istorijos trilogijos pirmąją dalį „Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“. Šilutė – gimtasis P. Bukausko miestas, kur prabėgo vaikystė, čia baigė Vydūno gimnaziją. Dėl šios priežasties knygos pristatymas gimtajame mieste, stebint pirmajai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Aurelijai Žymančienei, buvo labiau jaudinantis, nei kiti knygų pristatymai Lietuvos miestuose.

„Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“ yra pirmoji fantastinės nuotykių trilogijos dalis. Tai intriguojanti istorija apie amžiną blogio ir gėrio kovą, kurioje susipina nuotykiai, paslaptys, pavojai, žmogiški jausmai. Viena iš redaktorių knygą apibūdino taip: „Tai tobula samplaika tokių kūrinių, kaip „Žiedų valdovas“, „Haris Poteris“ ir „Da Vinčio kodas“.

„Rašyti pradėjau vėlai, jau būdamas 33 metų, tačiau ši aistra užvaldė mano dienas (neretai ir naktis). Ilgą laiką svajojau savo kūryba pasidalinti su visais, tačiau atrodė, kad tam niekada nebus tinkamo laiko ar aplinkybių. Laimei, dėl mano kelyje pasitaikiusių žmonių svajingos idėjos apie paties parašytas knygas parduotuvių lentynose tapo realybe. Žinoma, kad knyga įgautų fizinį kūną, reikia nueiti sunkų ir sudėtingą kelią. Vieniems tai pavyksta greitai ir lengvai, kiti susiduria su įvairiais sunkumais. Aš priklausau pastarųjų gretoms“, – teigė P. Bukauskas.

Knygos pristatymo metu skambėjo nuostabaus balso atlikėjos, šilutiškės Godos Džalagonijos dainos. Goda yra aktyvi visuomenininkė, dalyvauja muzikiniuose projektuose, studijuoja Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje operinį dainavimą.

F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelyje vyko muzikinė poetinė programa „Artfcl + Petras Šimonis“ (Vilnius). Pasirodyme skambėjo elektroninės muzikos dueto „Artfcl“ (Andrius Laucevičius, Matas Samulionis) ir jaunosios kartos aktoriaus Petro Šimonio eilės, persipynė elektroninė, eksperimentinė, džiazo muzika, šiuolaikinė poezija ir aktorystė. Šis pasirodymas pakeitė visus susirinkusiųjų įsivaizdavimus, koks turi būti poetinis vakaras. Lietuviška poezija buvo įvilkta į naują dar neregėtą rūbą. Kas norėjo, galėjo išgirsti, kaip lietuviška poezija nuskambėjo tamsiuose techno rėmuose, eksperimentiniuose avangardo garsuose, kaip aktorius perteikia eiles įgarsintų vaizdų muzikos aplinkoje. Visa tai vyko „Artfcl“ dueto muzikinėje kalboje, kurios priešakyje stovėjo aktorius Petras Šimonis ir jo skaitoma lietuviška poezija (eilės Mariaus Povilo Elijaus Martynenko). Jaunimo kūryboje netrūko sarkazmo ir aštrumo. Programa buvo skirta jaunimo auditorijai, nes ir patys atlikėjai jauni, bepradedantys kurti. Auditorija reagavo įvairiai – vieniems buvo netikėta, kiti liko sužavėti.

Petras Šimonis – jaunosios kartos lietuvių aktorius, studijas baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jis vaidina „AAT/Arūno Areimos teatre“, Juozo Miltinio dramos teatre ir Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Atliko vaidmenis filmuose „Betrayed“, „The Potato Venture“, „Tvano nebus“ „Černobylis“, „Spotify“ ir t. t. Jis taip pat filmuojasi muzikiniuose vaizdo klipuose, aktyviai inicijuoja savo projektus, rašo pjeses, veda kūrybines kino vaidybos dirbtuves jaunimui. Matas Samulionis – netelpantis į rėmus harmonijų ir moduliarinių sintezatorių virtuozas, kompozitorius, saksofonininkas, multiinstrumentalistas. Andrius Laucevičius – elektroninės muzikos kūrėjas, Future Sound Scientist (FSS Recordings) įkūrėjas bei mokantis garso dizaino ir jo kūrimo paslapčių, šiuolaikinių muzikinių projektų sumanytojas ir vykdytojas.

Muzikinė poetinė programa „Artfcl + Petras Šimonis“ organizuota įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Žodžio, garso, formos etiudai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

 

Liudmila Nausėdienė, Dalia Pupšytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkės

Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai Miesto gimtadienio šventės renginiai

Spausdinti
Facebook komentarai