Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą

Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą

Kovo 24 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko susitikimas su švėkšniške tautodailininke Violeta Astrauskiene.

Ši gabi menininkė, besireiškianti įvairiose meno srityse, tapo paveikslus, lipdo iš molio, piešia grafikos darbus, rašo eiles, prozą. Jos darbai pristatomi ne tik Šilutės rajone, kitose Lietuvos vietovėse, bet ir už šalies ribų.

Susitikime Violeta Astrauskienė pristatė poezijos knygą „Sapnuoju gimtinę“ bei to paties pavadinimo grafikos darbų parodą. Labai dažnai jos vaizdinę kūrybą lydi tekstai, kurie tarsi papildo vienas kitą. Skaitytuose poezijos posmuose glūdi gili prasmė, autorės patirti išgyvenimai, nuotaikos, kartais net humoristinės. Tai eilės apie gamtą, žmogų ir kūrėją. Šioje knygoje sudėta autorės poezija, rašyta 2019–2021 metais, knyga iliustruota parodoje eksponuotais grafikos darbais. Grafikoje nuolat sutinkami gimtojo krašto motyvai: bažnyčia, viadukas, knygnešių koplytėlė, Dianos skulptūra, seni medžiai ir pastatai.

Violeta Astrauskienė pristatė ką tik išleistą tarptautinį almanachą „Srauniais upeliais į didžią Kūrybos upę“, kur yra publikuoti ir  jos tekstai. Šiame almanache spausdinamos autorės prozos ištraukos iš rašomos knygos „Dienų istorijos“. Tekstai šmaikštūs, emocingi, prasmingi. Literatė tikisi, kad knyga „Dienų istorijos“ netrukus išvys dienos šviesą.

Trumpai pristatyta dar viena knyga „Žodžio šviesoje“, išleista 2022 metais, kurioje skaitytojas ras Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ tekstus. Čia yra ir Violetos Astrauskienės miniatiūrų, kurias renginio viešnia ir perskaitė.

Viso susitikimo metu muzikinį foną kūrė gitaristas Valerijus Volkovas. Lyriškos dainos ir literatūriniai tekstai puikiai derėjo.

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą Violeta Astrauskienė pristatė naujausią savo literatūrinę kūrybą

Spausdinti
Facebook komentarai