Edukacinė pamokėlė „ Iš kraičio skrynios“

Edukacinė pamokėlė „ Iš kraičio skrynios“

Kovo  23 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale svečiavosi Degučių  kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė“, kuris vedė edukacinę pamokėlę „Iš kraičio skrynios“. Kolektyvui  nuo 2004 metų vadovauja  Adma  Baltutienė.

Folkloro kolektyvas atsivežė ir kraičio skrynią, o ji buvo pilnutėlė. Renginio pradžioje papasakota, kokios buvo skrynios,  iš kokio medžio  gaminamos, kokiomis spalvomis  ir raštais marginamos, kokios spalvos būdingos Žemaitijos etnografiniam regionui.  Pravėrus kraičio skrynią galima pamatyti jaunamartės turtą – nuostabiausiais lietuviškais raštais išmargintus užtiesalus. Jų būta kelių rūšių:  kasdieniniai  tamsūs išausti iš vilnos, per šventes  ar atėjus garbingam svečiui naudojami išausti  iš šilko  ir vilnos. Renginio dalyviai  galėjo juos  paliesti ir apžiūrėti.

Folkloro kolektyvas užtraukė smagią dainą apie bernužėlį ir mergužėlę. Susirinkusieji renginio dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti, kas yra skrynioje. Joje sudėtos rankomis siuvinėtos staltiesės, austos lininės paklodės, rankšluosčiai.  Skyrėsi turtingos ir neturtingos merginos kraitis. Apžiūrėjus kraičio  skrynią skambėjo  lietuvių liaudies dainos. Keletą dainų folkloro kolektyvas sudainavo kartu su dalyviais. Kur dainos, ten ir šokiai. Buvo smagu pasisukti ratelyje  su folkloro kolektyvo nariais.

„Pilutė“ savo skambiais balsais palietė kiekvieno susirinkusiojo širdį. Meilė muzikai, lietuvių papročiams nepaliko abejingo nė vieno. Visi susirinkusieji padėkojo folkloro kolektyvui ir vadovei, palinkėjo kuo didžiausios sėkmės.

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Edukacinė pamokėlė „ Iš kraičio skrynios“ Edukacinė pamokėlė „ Iš kraičio skrynios“ Edukacinė pamokėlė „ Iš kraičio skrynios“ Edukacinė pamokėlė „ Iš kraičio skrynios“

Spausdinti
Facebook komentarai