Komandinės_užduoties_pristatymas

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas.

Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros edukacija: įdomi, patraukli, įtraukianti“. Juos vedė motyvuojanti ir įkvepianti edukatorė, kultūros vadybininkė, kūrybos praktikė, kultūros projektų vadovė ir iniciatorė, kultūrinių patirčių kūrėja Inga Norkūnienė.

Lektorė, taikant žaidybinius elementus, dalinantis asmenine edukacijų vedimo, projektų kūrimo patirtimi dalyviams išsamiai pristatė edukacijos teoriją, formas, kūrybinio ir kultūrinio sąmoningumo kompetencijas. Per edukacijos dekonstrukciją buvo įtvirtinti edukacijos kūrimo principai, elementai, kūrybinis procesas ir jo fasilitavimas, dinamiškumo svarba. Praktiškai išbandyti ryšio užmezgimo, susipažinimo su edukuojama auditorija, refleksijos ir kt. metodai.

Mokymus užbaigė praktiniai užsiėmimai. Įkvėptiems gerųjų pavyzdžių ir motyvuojančių lektorės patarimų, dalyviams teko įveikti finalinę užduotį – pritaikant mokymuose įgytas žinias, grupėse sukurti edukacines programas, jas visiems pristatyti ir pravesti. Reflektuojant užduoties įvykdymą, programų kūrėjai išgirdo lektorės ir kitų dalyvių pastebėjimus, pasiūlymus kaip tobulinti jų sukurtas edukacijas. Mokymai padės kultūros įstaigų darbuotojams ne tik sukurti originalias, patrauklaus turinio kultūros edukacijas, bet ir jas kokybiškai, įtraukiai pravesti.

Mokymai organizuoti įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą projektą „Kompetencijų ugdymo sesija „Gerosios iniciatyvos – atspirties taškas kultūrinių pokyčių link 4“.

Projektą finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

 

Jolita Baltutienė,
Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

edukacijos_pristatymas1 edukacijos_pristatymas2 Lektorė_I.Norkūnienė Mokymu_dalyviai mokymu_refleksija praktine_uzduotis

Spausdinti
Facebook komentarai