Pirmoji pirmokų pažintis su biblioteka

Pirmoji pirmokų pažintis su biblioteka

Lapkričio 22 dieną Juknaičių pagrindinės mokyklos pirmokėliai, lydimi savo mokytojos Birutės Verbuvienės, apsilankė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale.

Būsimiesiems skaitytojams paaiškinta, kas yra biblioteka, kas joje vyksta, kaip tampama bibliotekos skaitytoju, kaip išsirinkti, kur rasti knygelių, kaip su jomis elgtis. Mokiniai supažindinti su naudojimosi bibliotekos paslaugomis taisyklėmis.

Pirmokai klausėsi bibliotekininkės skaitomos istorijos „Kiškių mokykla“ iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Braškių diena“. Vaikams pristatyta knygutė „Kvepianti knyga: patrink, uostyk, atspėk“,  kurią galima ne tik skaityti. Reikėjo patrinti pažymėtas vietas, pauostyti ir atpažinti kiekviename puslapyje paslėptus vaisių kvapus. Jaunieji bibliotekos lankytojai klausėsi smalsaus skruzdėliuko istorijos iš Rasos Dmuchovskienės knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“. Personažus įgarsino profesionalūs aktoriai, o visa pasaka lydima specialiai sukurtos muzikos bei dainelių. Knygelė naudinga vaikams: supažindina vaikus su skruzdėlėmis, driežu, voru, žiogu, jonvabaliu ir vienadieniu drugeliu, skatina gerbti ir mylėti gamtą, žadina smalsumą.

Knygos tampa vis įvairesnės –  jas galima uostyti, klausytis iš knygų sklindančių įvairiausių garsų, stebėti atgyjančius vaizdus. Vaikai iš knygų mokosi pažinti raides ir skaityti, mąstyti, svajoti. Knyga – tai langas į pasaulį, nes skaitant galima keliauti po įvairias šalis.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai