Knyga mano ir mūsų gyvenime

Knyga mano ir mūsų gyvenime

Gruodžio 1 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale vyko literatūros valandėlė, kurioje dalyvavo Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus 5 klasės mokiniai kartu su savo auklėtoju, istorijos mokytoju Algimantu Valaičiu.

Bibliotekininkė pradėjo valandėlę Vijolės  Stanislovaitienės eilėraščiu  „Odė bibliotekai“ ir žymių žmonių mintimis apie biblioteką bei knygą.

Išklausę gražių žodžių apie  bibliotekos reikšmę, penktokai kibo atlikti jiems pasiūlytą užduotį – užrašė savo mintis apie tai, ką jiems reiškia biblioteka, knyga. Minčių buvo įvairių, keletas iš jų: „Knyga man reiškia atsipalaidavimą…“; „Biblioteka man padeda atlikti namų darbus“; „Be knygų neišmoksi skaityti ir rašyti“; „Knyga padeda leisti laisvalaikį, bet nesėdėti prie kompiuterio“; „Čia galima žaisti, skaityti, susirasti naujų draugų…“.

Penktokai, išsakę savo mintis, kartu su bibliotekininke nusprendė, kad  biblioteka ir knyga yra  labai svarbu šiuolaikiniam žmogui.

O kaip reikia susirasti norimą knygą? Tai dar vienas sudėtingas klausimas. Bibliotekininkė vaikams parodė, kaip tai reikėtų padaryti. Prasidėjo kelionė po biblioteką.  Pasirodo, kad ieškoti knygos yra ne pati lengviausia užduotis, tačiau bibliotekininkė pažadėjo kiekvienam padėti, jeigu penktokai tik norės skaityti.

Atlikę daug darbų, tačiau energingi ir žvalūs visi kartu nusprendė, kad biblioteka yra ne tik knygų saugykla, bet ir žinių šventovė. Bibliotekoje visada rasi reikiamą knygą ir  informaciją.

 

Vanda Valaitienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo bibliotekininkė

Knyga mano ir mūsų gyvenime Knyga mano ir mūsų gyvenime Knyga mano ir mūsų gyvenime

Spausdinti
Facebook komentarai