Apdovanojimai

Kraštiečiams skirti apdovanojimai

Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką pasiekė džiugios naujienos – bibliotekininkų bičiuliams, kraštiečiams Nijolei Marytei Šerniūtei ir Aurelijui Noruševičiui skirti garbingi apdovanojimai, o švėkšniškis Vaidotas Bliūdžius įvertintas už Mažosios Lietuvos tradicinės amatininkystės ir krašto istorijos puoselėjimą.

JAV gyvenanti poetė, prozininkė N. M. Šerniūtė apdovanota 38-ąja literatūrine rašytojos Ievos Simonaitytės premija už autentišką XIX a. pirmosios pusės Klaipėdos krašto ir Žemaitijos pakraščio pasaulį vaizduojantį romaną „Vilkų Kampo Eliza“. Anot komisijos, romane istorinė epocha atsiskleidžia ypatingai jautriai, ji kruopščiai ištyrinėta ir asmeniškai išgyventa, įtaigiai papasakota kaip giliausia giminės atmintis. Premija bus įteikta sausio 23 d. 18.00 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje (H. Manto g. 25).

Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės premija teikiama kasmet nuo 1987 m. už ryškius kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos dvasią arba įprasminančius pačios rašytojos atminimą.

Ypatingu apdovanojimu įvertintas ir istorikas, publicistas, leidyklos „Kalendorius“ vadovas A. Noruševičius. Jis pelnė kasmetinę Stasio Lozoraičio vardo žurnalistinę premiją ,,Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“. Premija žymiam kraštiečiui paskirta už viso gyvenimo veiklą, už pilietinę ir istorinę publicistiką, vaisingą leidybinį ir kultūrinį edukacinį darbą su jaunimu, už svarų indėlį Lietuvos žurnalistų draugijos veikloje. Premijos įteikimo iškilmės vyks sausio 26 d. Kaune, Istorinėje Prezidentūroje (Vilniaus g. 33 ), 15.00 val.

Pagerbiant politiko ir diplomato S. Lozoraičio atminimą jo vardo premija įsteigta 1998 m.

Švėkšniškiui laivų statytojui, vėtrungių meistrui, dailidei V. Bliūdžiui skirta 28-oji Klaipėdos rajono savivaldybės Agluonėnų seniūnijos įsteigta rašytojos Ievos Simonaitytės premija buvo įteikta sausio 18 d. Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusio renginio ,,Tau – Didžioji Ieva – 127“ metu.

Šis apdovanojimas teikiamas asmeniui arba kolektyvui už įdomius ir reikšmingus darbus, garsinant rašytojos Ievos Simonaitytės vardą, kūrybą, gyvenimą, jos gimtąjį kraštą literatūros, dailės, sporto ir kitose srityse.

 

Nuoširdžiai sveikiname žymiuosius kraštiečius su garbingais apdovanojimais, didžiuojamės ir džiaugiamės, kad jų reikšminga kultūrinė veikla buvo pastebėta ir įvertinta!

Apdovanojimai Apdovanojimai Apdovanojimai

Spausdinti
Facebook komentarai