Šilutės biblioteka

Finansuoti keturi bibliotekos projektai praturtins kultūrinį šilutiškių gyvenimą

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka pavasarį pasitinka džiugiomis naujienomis – Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą keturiems bibliotekos projektams, teiktiems Tolygios kultūrinės raidos programai.

Įgyvendinant projektą „Improvizuoti meno ir knygos pavakariai“ (vad. Sonata Mockienė) pirmą kartą bus sukurtas klubas, kurio veiklos orientuotos į knygos įvairiapusiškumą ir skirtingą jos pateikimą. Suaugę vietos gyventojai įsijungę į klubo veiklas patirs skirtingus knygos pristatymo, skaitymo, rašymo ir suvokimo būdus – tai erdvė saviugdai ir saviraiškai, poilsiui ir pramogai. Emocija, vaizduotė, improvizacija, saviraiška ir veiklos, jungiančios įvairias meno bei kūrybos raiškos formas, suteiks galimybę pagal atskiras temas klubo lankytojams atrasti save, bendrystę, skatins naujų kūrybinių veiklų kūrimą, kokybiškų bei atsinaujinančių kultūros ir meno paslaugų plėtrą tarp bendruomenės narių.

Projektas „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“ (vad. Vita Gerulienė) skirtas skaitymo skatinimui. Įgyvendinant jo veiklas ir siekiant glaudesnio ryšio su bendruomene bus keliaujama po Šilutės gyventojų, svečių pamėgtas miesto viešąsias erdves. Projektu siekiama, kad kultūrinė veikla koncentruotųsi ne vienoje miesto dalyje. Bibliotekininkams rūpi patiems eiti į bendruomenes ir pasiūlyti savo teikiamas paslaugas vietose, kuriose šeimos ir miesto svečiai gausiai buriasi leisti laisvalaikį. Ši nauja patirtis labai svarbi, atliepianti bendruomenės lūkesčius. Svarbus išliks skaitymo skatinimas, vykdomos kultūrinės veiklos, ugdomas bendruomenės kūrybiškumas.

Projektas „Literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ (vad. Virginija Veiverienė) po trejų metų pertraukos pakvies Šilutės kraštiečių ir pamario literatų bendruomenes dalyvauti ir pristatyti savo naujausią kūrybą jau aštuntą kartą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojamame literatūriniame konkurse. Konkurso organizavimo laikotarpiu žymūs kraštiečiai rašytojai ir Pamario krašto literatai susitikimų, knygų pristatymų, skaitymų, kūrybinių edukacijų ir kitų renginių metu tiesiogiai bendraus, supažindins su šiuolaikinės literatūros tendencijomis ir tematika, kultūros aktualijomis kaimų, miestelių bendruomenes. Baigiamuosiuose konkurso renginiuose, vyksiančiuose rugsėjo mėnesį, bus skelbiamas literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“ konkurso-šventės laimėtojas – 5-osios Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laureatas ir nominantai. Vyks iškilmingas apdovanojimų bei visų konkurso dalyvių pagerbimo renginys. Šilutiškiai bus kviečiami  dalyvauti šventiniuose Naktiniuose skaitymuose, parodų atidarymuose, susitikimuose su literatais.

Projekto „Sėkmės žingsniai kultūros bendruomenių iniciatyvoms“ (vad. Jolita Baltutienė) organizuojamų mokymų metu Šilutės rajono ir Klaipėdos regiono kultūros lauko specialistai, bibliotekininkai ugdys kūrybiškumo, projektų valdymo, lyderystės, bendradarbiavimo, kt. kompetencijas. Kultūros sektoriaus darbuotojai taps motyvuotais, profesionalesniais savo srities specialistais, gebančiais dirbti komandoje ir bendradarbiauti, kūrybiškai ir drąsiai veikti, generuoti naujas idėjas, lanksčiai prisitaikyti prie kintančių situacijų. Mokymus ves skirtingų sričių profesionalūs lektoriai, ekspertai-praktikai.

 

Jolita Baltutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
direktoriaus pavaduotoja

 

Projektus finansuoja:

Šilutės ir Kultūros logotipas

Spausdinti
Facebook komentarai