Pristatytos garsinės ELVIS knygos

Pristatytos garsinės ELVIS knygos, skirtos negalintiems skaityti įprasto teksto

Vasario 28 dieną Katyčių globos namų „Globavita” ir Katyčių bendruomenės gyventojai sužinojo, kad Lietuvoje yra didžiulė virtuali biblioteka ELVIS (Elektroninių leidinių valdymo informacinė  sistema). Čia saugoma apie 14 tūkst. pavadinimų profesionaliai įgarsintų knygų suaugusiems ir vaikams: populiariausia grožinė literatūra, dalykiniai leidiniai, knygos, apdovanotos premijomis, lietuvių ir užsienio autorių kūriniai, mokiniams rekomenduojama literatūra, žurnalai ir dar daug visko.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto. Naudotis ELVIS gali: asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos; vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų; vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją); silpnaregiai ir neregiai; asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti.

Susitikimo metu LAB darbuotojai pasakojo apie garsines knygas ir virtualią biblioteką ELVIS, dalinosi informacija, kur ją galima rasti.

Prieigą prie ELVIS saugomų leidinių galima gauti tik pateikus negalią ar sutrikimą, dėl kurio žmogus negali skaityti įprasto spausdinto teksto, patvirtinantį dokumentą (jį išduoda šeimos gydytojas).

Naudotis ELVIS biblioteka jums padės Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filialo bibliotekininkė. Kviečiame naudotis nauja bibliotekos paslauga.

 

Marina Lodusova,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo  vyr. bibliotekininkė

Pristatytos garsinės ELVIS knygos Pristatytos garsinės ELVIS knygos Pristatytos garsinės ELVIS knygos

Spausdinti
Facebook komentarai