Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones

Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones

Kovo 5 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko šilutiškės Vilijos Brazdeikienės tapybos darbų „Sirpsta spalvos“ pristatymas. Į susitikimą atėjo gausus būrys jos draugų, artimųjų ir bendraminčių. Muzikinį foną kūrė bardas Adas Nausėda.

Iš Kelmės  kilusi menininkė Vilija džiaugėsi, kad jai pavyko įgyvendinti vaikystės svajonę – prisiliesti prie meno. Apie tai, kad ji turi menininkės gyslelę jai pranašavo mokytoja dar pradinėse klasėse. Tačiau vis nebuvo laiko, o ir truputis kritikos atitolino svajonės įgyvendinimo laiką.

Vilija tapo įvairiomis technikomis, gamina papuošalus, siuvinėja, dekoruoja medį ir akmenukus. Daug jos darbų yra iškeliavę į užsienį. Savo paveikslus mėgsta dovanoti, džiaugiasi, jei kas nors nusiperka savo namams papuošti.

Pati moderuodama savo parodos pristatymą, Vilija papasakojo, kad aktyviau piešti pradėjo dar dirbdama Plungėje. „Iš savo mylimo kolektyvo gavusi 45-erių metų sukakties proga  didžiulę rožių puokštę, panorau ją nupiešti, kad ilgam išsaugočiau prisiminimus. Padrąsinantys žodžiai įkvėpė kūrybai ir prasidėjo darbai“, – pasakojo Vilija. Ši paroda jau septintoji. Tęsdama pasakojimą apie savo kūrybos kelią, Vilija atviravo, kad labai mėgsta piešti paprastu pieštuku. „Pradėjusi kokį darbą, galiu jį užbaigti ir per vieną dieną, bet dažnai tenka  piešti ir iki paryčių. O jei sumanymas nepatinka, uždažau visą piešinį ir pradedu iš naujo. Tapiau aliejiniais dažais, bet su jais būdavo vargo, paveikslai ilgai džiūdavo, tad pasirinkau akrilą. Idėjų semiuosi internete, kopijuoju iš nuotraukos. Šiandien paveikslus papildau tekstūrine pasta, dėl to jie tampa iškilūs. Kartais naudoju aukso spalvos blizgučius“, – savo kūrybos paslaptimis dalijosi Vilija. Eidama nuo vieno prie kito paveikslo, autorė papasakojo jų atsiradimo istorijas, kartais ir liūdnas.

Atsisveikindama su parodos lankytojais, Vilija ragino neatsisakyti savo svajonės, daryti tai, kas teikia laimės ir džiaugsmo.

Popietę sušildė apie Viliją besisukiojantys mažieji anūkai, Ado Nausėdos atliekamos dainos. Daug gražių palinkėjimų išgirdo Vilija. O padovanotos gėlių puokštės galbūt įkvėps naujo paveikslo gimimą.

Virginija Degutienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Paroda Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones Kūrėja Vilija Brazdeikienė kvietė išpildyti svajones

Spausdinti
Facebook komentarai