Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai

Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai

Tikra knygos šventė jauniesiems skaitytojams surengta kovo 19 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Renginio svečiai – knygų vaikams autorius Marius Marcinkevičius ir leidyklos „Misteris Pinkmanas“ leidėja bei dailininkė ir knygų iliustruotoja Lina Itagaki.

Pirmoje dalyje patraukliai pristatyta M. Marcinkevičiaus knyga „Superbobutės“. Tai linksma istorija su pagrindiniais knygos personažais – bobučių ir anūko superkomanda. Dalyviai sužinojo, kokių supergalių šie veikėjai turi, į kokius nuotykius pavyko įsivelti.

Antroje dalyje pristatytas grafinis romanas (komiksas) „Mergaitė su šautuvu“, parašyta remiantis ir autentiškais prisiminimais bei liudijimais.

Knygos „Mergaitė su šautuvu“ kūrėjai, rašytojas M. Marcinkevičius ir iliustruotoja L. Itagaki,  sukūrė nuostabią, stiprią ir įkvepiančią heroję – mergaitę partizanę Magdę, kuri susirinkusius vaikus nukėlė į Antrojo pasaulinio karo užkulisius. Vokiečiams pasitraukus, ateina kitas režimas, kuris ima įvedinėti savo tvarką, žmonės tremiami į Sibirą. Magdės akyse jos šeima irgi patiria tremtį, o jai pačiai pavyksta šios lemties išvengti – saugiai besislėpdama šuns būdoje, Magdė nebuvo surasta kareivių.

Pagrindinę knygos heroję atsitiktinai suranda mokytojas, kuris parsiveda mergaitę į girioje įrengtą bunkerį. Taip mergaitė išmoksta išgyventi miške, pasirūpinti ne tik savimi, bet ir sužeistais draugais.

Dailininkė tam, kad įtikinamai pavaizduotų knygos personažus iliustracijose, apsigyveno ant upės kranto, palapinėje. Herojus piešė pagal muziejuose rastas nuotraukas, kuriose buvo nufotografuoti tikri gynėjai. Iliustracijose jie atpažįstami.

Renginiui dar daugiau spalvų suteikė edukacija apie išgyvenimą ekstremaliomis sąlygomis. Vaikai sužinojo apie daiktus, kuriuos būtina turėti krepšyje norint išgyventi miške. Surengtos smagios varžytuvės.

Grafinis romanas  „Mergaitė su šautuvu“ dalyvauja „Metų knygos vaikams“ rinkimuose, todėl susidomėjusius ja maloniai kviečiame balsuoti.

Susitikime su knygos kūrėjais dalyvavo Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos ketvirtokai (mokyt. Jūratė Jasaitienė, Laima Mačijauskienė) bei Pamario progimnazijos ketvirtokai (mokyt. Gitana Gelžinytė).

Knygų pristatymą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

 

Vita Gerulienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai Knygų pristatymo fiestoje – ne tik linksmi personažai

Spausdinti
Facebook komentarai