Kristina Kelmelienė. merginų pokalbiai apie gyvenimą, savarankiškumą ir draugystę

Nauji iššūkiai ir atradimai: merginų pokalbiai apie gyvenimą, savarankiškumą ir draugystę

Sugrįžus po atostogų ir jau pilna koja pajautus kasdienybės rutiną – kam į mokslus, kam į darbus – naują susitikimų etapą pradėjo ir merginų pokalbių grupė „Apie niekalus ir rimtas problemas“. Išsiilgusios viena kitos ir įspūdžių kupinos merginos dalinosi savo vasaros patirtimi ir nugąstavimais dėl prasidėjusio naujo gyvenimo etapo – gimnazisčių statuso. Šiame gyvenimo tarpsnyje paaugliai susiduria su daugybe iššūkių, pradedant savęs paieškomis ir baigiant didesne atsakomybe bei lūkesčiais – tiek savo pačių, tiek aplinkinių. Apie viską nuo pradžių…

Širdis džiaugėsi klausantis, kaip merginos vasaros atostogas leido aktyviai, turiningai – daug ką pamatė ir patyrė. Viena jų netgi susirado apmokamą veiklą, užsidirbo papildomų pajamų ir susipažino su darbo rinka. Tai iš tiesų įkvepianti patirtis, ypač tokiame amžiuje, kai daugelis paauglių dar tik pradeda suprasti finansinio savarankiškumo svarbą. Jaunuoliai paauglystės laikotarpiu dažnai susiduria su norų ir galimybių disbalansu – nauji telefonai, drabužiai ar kelionės vilioja, tačiau tėvų suteiktos galimybės ne visada atitinka jų lūkesčius. Tokiu atveju įsidarbinimas tampa ne tik būdu užsidirbti, bet ir puikia gyvenimo pamoka, formuojančia požiūrį į darbą, pinigus ir tikslų siekimą. Pasidalinta patirtis praplėtė merginų suvokimą apie finansus ir sustiprino jų praktinius finansinius įgūdžius. Diskutuojant vieningai prieita prie išvados, kad išsikėlus konkrečius tikslus – nesvarbu, ar tai būtų naujų batelių įsigijimas, ar brangus hobis, ar meno užsiėmimai, – jaunuoliai, taip pat ir suaugę, įgaunama motyvacijos imtis veiksmų ir išbandomos savo jėgos. O kai tas tikslas pasiekiamas, pajuntamas ne tik pasitenkinimas, bet ir pasitikėjimas savimi, kad „man pavyko!“. Šis jausmas paskatina dar labiau svajoti ir drąsiau siekti savo svajonių ateityje. Tai įkvepia ir skatina savęs tobulinimą. Neabejotinai tokios patirtys formuoja brandesnį požiūrį į gyvenimą ir ruošia jaunuolius savarankiškesniam gyvenimui ateityje. Gali būti, kad ateinančią vasarą dar daugiau merginų nuspręs išbandyti save darbo rinkoje, nes dabar jos mato, kaip tai gali būti prasminga ir naudinga.

Nauji mokslo metai irgi atnešė didelių pokyčių į merginų gyvenimą – jos keitė mokyklas ir tapo gimnazistėmis. Kiekvienai iš jų šis žingsnis turėjo savitą prasmę. Nauja mokykla, nauji klasės draugai, naujos pamokos – visa tai iš pradžių kelia nemažai nerimo, ypač naujokui, kuriam reikia laiko priprasti prie pokyčių, o šis amžiaus tarpsnis – paauglystė – natūraliai kelia emocinę įtampą, nes jaunuoliai jaučiasi esantys tarp vaikystės ir suaugusiojo gyvenimo. Nors išbandymų netrūksta, tačiau stiprėja savęs pažinimo, savarankiškumo siekimas, bet kartu išlieka noras jaustis saugiai. Svarbu ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų palaikyti glaudžius ryšius su draugais ir rasti laiko nuoširdiems pokalbiams.

Įtemptoje dienotvarkėje merginos atrado laiko susitikimams pokalbių valandėlėje „Apie niekalus ir rimtas problemas“. Šių susitikimų metu diskutuojama aktualiomis ir artimomis temomis, dalinamasi savo jausmais, išgyvenimais. Dalyvės padeda viena kitai prisitaikyti prie naujų iššūkių. Paaugliams ypač svarbus jausmas, kad jie nėra vieni, kad šalia yra draugų, kurie supranta ir palaiko. Šie susitikimai yra ta vieta, kur jie gali atsipalaiduoti, pabūti savimi, nurimti.

Šiemet ypatingu atradimu tapo stalo žaidimas „Jausmų miškas“  , sukurtas Jaunimo linijos savanorių. Jis padėjo dalyvėms ne tik atviriau kalbėti apie savo jausmus, bet ir geriau pažinti save bei kitus. Paaugliai dažnai susiduria su emocijų lavina, todėl mokytis jas suprasti ir išreikšti yra labai svarbu. Šis žaidimas prisidėjo prie tarpusavio ryšių stiprinimo ir sukūrė dar stipresnį bendrumo jausmą. Svarbiausias šių metų tikslas – neįpareigojantys pokalbiai, kurie padėtų auginti pasitikėjimą savimi ir žinojimą, kad sunkumų atveju visada yra su kuo pasikalbėti. Merginos supranta, kad buvimas kartu ir dalijimasis patirtimi gali būti galinga emocinė parama. Tam, kad susitikimai būtų dar smagesni, kartais leisime sau pasimėgauti skaniais užkandžiais – pyragais, pica ar net pasigaminsime keksiukų ar nostalgiškų ledinukų ir kt. Svarbiausia, kad merginos išlaikytų stiprų ryšį tarpusavyje, nes būtent bendrystė yra tas raktas, kuris padeda įveikti paauglystės iššūkius ir džiaugtis šiuo jaudinančiu gyvenimo etapu.

 

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai